פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   בזכות האו"ם, לראשונה - השמאל מאוזן עם הימין ברשתות החברתיות

   הנה נתון מפתיע, בטח במושגי שיח ברשת: 42% מהתגובות נגד החלטת האו"ם מאופיינות בקולות ביקורת משמאל - כך עולה מבדיקה שערכה חברת Vigo עבור וואלה ברנז'ה. ועדיין, נתניהו יכול להיות רגוע: 95% מהגולשים נגד ההחלטה

   בנימין נתניהו נואם על החלטת מועצת הביטחון של האו"ם נגד ההתנחלויות בחוות רונית, 24 בדצמבר 2016 (שלומי גבאי)
   (צילום: שלומי גבאי)

   50,000 פוסטים ועוד מאות אלפי תגובות נכתבו ברשתות החברתיות על החלטת האו"ם מיום שישי האחרון - מספר חסר תקדים, כך עולה מבדיקה שערכה חברת Vigo עבור וואלה ברנז'ה. מהבדיקה עולה כי 5% בלבד מהגולשים בעד ההחלטה כאשר מרביתם הם נציגי השמאל הקיצוני (ערבים ישראלים וכיו"ב), שחושבים שההכרעה של האו"ם תסייע לפלסטינאים ובכך גם לישראל.

   בהתאמה, 95% מהגולשים נגד החלטת האו"ם, כאשר התפלגות הדעות משקפת את התחושה כי הגולשים רואים את הנושא הרבה פחות "שחור/לבן" מהפוליטיקאים משני הצדדים.

   18% מהתגובות נגד החלטה מאופיינות בקולות של הימין הקיצוני - כאשר 8% קראו לפגוע במדינות המצביעות ובאו"ם, לצמצם יחסים, להחזיר שגרירים, לבטל תקציבים וכיו"ב. עשרת האחוזים הנותרים קראו 'להראות לעולם' ודווקא להשקיע יותר בהתנחלויות, לרבות הבנייה במזרח ירושלים.

   35% מהתגובות נגד נוטות לימין - 12% מאשימים את האו"ם וטוענים כי הארגון צבוע ו-23% מאשימים את אובמה.

   והנה נתון מפתיע, בטח במושגי שיח ברשת: 42% מהתגובות נגד החלטת האו"ם מאופיינות בקולות של השמאל: 27% מאשימים את נתניהו ומלגלגים על מדיניותו ו-15% מאשימים את ההתנחלויות וההסלמה שבעקבות חוק ההסדרה.

   רביב טל, מנכ"ל Vigo: "מעניין לראות כי בשונה מאירועים אחרים הפעם יש איזון ברשת בין קולות ימין לקולות שמאל ובנוסף, מרבית השיח נעשה באמצעות דיון מושכל ולא התלהמות, וזה מאפשר את מגוון הדעות".