וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ח"כ רוזנטל: "ברנע לא יודע שידיעות מנהל רשימות שחורות?"

וואלה ברנז'ה

11.1.2017 / 13:31

חבר הכנסת מגיב לטורו של הפרשן הבכיר של ידיעות אחרונות הבוקר בו הגן על מו"ל עיתונו נוני מוזס אשר נחקר בעסקת השוחד: "האם ברנע לא יודע שמשך עשרות שנים כל שרי התקשורת של מדינת ישראל (מלבד ביבי) זכו לסיקור אוהד ומלטף?"

מיקי רוזנטל. נמרוד סונדרס
חזרה לשקשוקה. ח"כ רוזנטל/נמרוד סונדרס
"יתכן שאני יורה לעצמי בראש. בהחלט יש אפשרות שמישהו ב?ידיעות אחרונות? יבחין במה שאתם עומדים לקרוא, יחליט שהגזמתי ויורה לפרסם עלי תחקיר'"

חבר הכנסת מיקי רוזנטל (המחנה הציוני) מגיב לטור שפרסם הבוקר (רביעי) הפרשן הפוליטי הבכיר נחום ברנע בו הגן האחרון על מו"ל עיתונו נוני מוזס הנחקר במסגרת "תיק 2000" תחת האפשרות שניסה לשחד את ראש הממשלה. בטור שפורסם בשער "ידיעות אחרונות" טען נחום ברנע כי "כולם חשודים בפרשת נתניהו-מוזס; גם אני חשוד, משום שיש לי הערכה למי שבמקום לשקוע ברחמים עצמיים נאבק בשיניים על פרנסתו ופרנסת עובדיו".

"יתכן שאני יורה לעצמי בראש. בהחלט יש אפשרות שמישהו ב"ידיעות אחרונות" יבחין במה שאתם עומדים לקרוא, יחליט שהגזמתי ויורה לפרסם עלי 'תחקיר'. ואם לא יימצאו מספיק 'חומרים', יפרסמו 'ידיעה עסיסית'" - פתח ח"כ רוזנטל את דבריו.

"זה אולי לא הצעד החכם עבורי אבל לאחר שקראתי את מאמרו של נחום ברנע ב'ידיעות אחרונות' היום, אני חש שהאצבעות שלי מתעקשות לרוץ כמעט מעצמן למקלדת. לא מצליח לעצור אותן. אני אוהב את ברנע, אני מכיר ומוקיר אותו. עבדנו שנים בצמידות. הוא אחד האנשים הנבונים שאני מכיר, ממנסחי הישראליות. אבל כל הסגולות הללו ונוספות שיש לו אינן מבטיחות שהוא מתבונן על מקום עבודתו בעיניים מפוקחות".

בהמשך משיב ח"כ רוזנטל גם לטענת ברנע כי "מעולם נוני מוזס לא הורה לי על מי לכתוב ועל מה". לדבריו, "אני מאמין לו, אבל ברנע יש אחד, ובידיעות יש מאות אחרים שמקבלים הוראות ומבצעים אותן. לא מנוני, אלא משלוחיו".

"תגידו 'רגע, רגע, מיקי, אתה עבדת שנים רבות בעתון הזה והתפרנסת מנוני מוזס, אתה רוצה להגיד ש'ידיעות' מחסל חשבונות באמצעות מערכת העיתון?'" - ממשיך רוזנטל, "התשובה לצערי היא כן. זה לא קרה בתקופות שאני הייתי אחראי על עמודי החדשות של העיתון (פרשתי לפני שנים רבות), נדיר שהשתמשו בשער העיתון שערכתי באופן בלתי ענייני (אפרט בפוסט נפרד), אבל זה מתרחש בשנים האחרונות מאז נוני השתלט לחלוטין על העיתון".

נחום ברנע באזכרתו של דב יודקובסקי. נמרוד סונדרס
לא ידע? נחום ברנע/נמרוד סונדרס

"האם ברנע לא יודע על הסיקור המוטה שקיבל בעיתון אהוד אולמרט?"

"האם ברנע לא יודע שלצד "רשימות שחורות? של אישים ופוליטיקאים שמודרים באופן מכוון מדפי העיתון יש אחרים שזוכים לסיקור אוהד באופן קבוע מפני ששירתו את האינטרסים הכלכליים של העיתון?"

לדברי רוזנטל, גם בעת צילומי "שיטת השקשוקה", כאשר "ניסתה משפחת עופר לטנף עלי. עורך? דינה, שהיה בקשר גם עם נוני מוזס, העביר למו"ל של 'ידיעות אחרונות' פסק דין ישן שבו שופטת הזכירה אותי וביקרה את התנהגותי...ההשמצה פורסמה ובענק, נוני סירב לתקן את הפירסום השגוי והמגמתי למרות שהעובדות המלאות הובאו בפניו והיו ידועות לו...פרסום הנבזי היה נקמה גרידא. ההתנהלות של "ידיעות אחרונות" (גניזת תחקירים, קידום אינטרסים כלכליים של העיתון) היו חלק אינטגרלי ממה שנחשף ב"שיטת השקשוקה". נוני לא אהב את הסרט. נוני התנקם. נוני ניצל את עיתונו לחיסול חשבונות אישי, שקרי...".

"האם ברנע לא יודע שמשך עשרות שנים כל שרי התקשורת של מדינת ישראל (מלבד ביבי) זכו לסיקור אוהד ומלטף (בלי קשר ליכולתם), מפני שהחלטותיהם השפיעו על הרווח של קבוצת ידיעות אחרונות? הוא יודע. האם ברנע לא יודע ש"ידיעות" ניסה לחסל את רביב דרוקר ב"תחקיר" שכולו גיבובי שקרים?".

"האם ברנע לא יודע שבתקופה שבה העיתון עוד היה אימפריה, פוליטיקאים "הועלמו" מעמודיו מפני שפגעו באינטרסים הכלכלים של 'המשפחה'? אני משער שהוא שמע על כך. האם ברנע לא יודע שלצד 'רשימות שחורות' של אישים ופוליטיקאים שמודרים באופן מכוון מדפי העיתון יש אחרים שזוכים לסיקור אוהד באופן קבוע מפני ששירתו את האינטרסים הכלכליים של העיתון? האם ברנע לא יודע על הסיקור המוטה שקיבל בעיתון אהוד אולמרט? ברנע יודע. הוא מכיר את כל רשימת המיוחסים, גם אם מעולם לא קיבל פתק ישיר מנוני".

"ברנע יודע ש'ידיעות' הוא עיתון של עורכים. חשוב מה כותבים העיתונאים, אבל שבעתיים חשוב מה עושים העורכים עם הידיעה. הם שקובעים מה לפרסם, איך ובאיזה צבע לצבוע את המציאות...רגע, רגע, אני יודע שב"ישראל היום" קופצים עכשיו משמחה. אל תעלוזו, מבחינת אתיקה עיתונאית ויושרה מקצועית אתם עושים דברים הרבה יותר גרועים מאלה שנעשים ב'ידיעות אחרונות'".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully