מאות ליוו את יצחק לבני בדרכו האחרונה; לפיד: "הוא היה הכי חכם"

אנשי תקשורת רבים נכחו בהלווייתו של יצחק לבני ז"ל. ירון דקל: "מדינת ישראל הדמוקרטית שוחרת התקשורת החופשית חבה לך חוב עצום". מנשה רז: "בימים האלה בישראל, אנשים כאלה לא נחשבים כי הם תרבותיים ומקצוענים מדי"

13/02/2017
צילום: מאצ'י הוף, עריכה: יוסי אלטר

מאות אנשים הגיעו היום (שני) לבית העלמין בקריית שאול, להלוויתו של יצחק לבני ז"ל, שהלך אתמול לעולמו. בין אנשי התקשורת הרבים שהגיעו היה גם מפקד גל"צ הנוכחי ירון דקל, שספד לו ואמר: "מדינת ישראל הדמוקרטית שוחרת התקשורת החופשית חבה לך חוב עצום. שמך יצחק יהיה חרוט לעד בשידור הציבורי".

עוד נכחו בהלוויה: ח"כ יאיר לפיד יו"ר "יש עתיד", אבי ניר מנכ"ל קשת, אורי שנער לשעבר מנכ"ל קשת וכיום דירקטור ברשת, אבי וייס מנכ"ל חדשות 2, שלום קיטל לשעבר מנכ"ל חדשות 2, תמי רווה יו"ר דירקטוריון חדשות 2, רינה מצליח כתבת חדשות 2, סמדר פלד כתבת חדשות 10, משה נסטלבאום מנהל חטיבת החדשות לשעבר בערוץ הראשון, מנשה רז לשעבר כתב הערוץ הראשון, מו"ל "הארץ" עמוס שוקן, עיתונאי "הארץ" נחמיה שטרסלר, יצחק טוניק מפקד גל"צ לשעבר, רזי ברקאי מגיש "מה בוער" בגל"צ, גידי אורשר, אלכס אנסקי ועוד.

לפיד, אשר לבני היה בין חבריו הקרובים של אביו טומי ז"ל, אמר: "הוא היה אינטלקטואל אמיתי, מעמיק. אבא תמיד אמר 'הוא היה הכי חכם'". קיטל אמר: "גם 10 שנים אחרי ששנינו היינו בחדשות ערוץ 2 - הוא היה שואל אותי 'זה היה אצלנו?', ו'אצלנו' זה תמיד היה בחדשות 2".

רז אמר: "בימים האלה במדינת ישראל אנשים כאלה לא נחשבים כי הם תרבותיים מדי, אינטילגנטים מדי ומקצוענים מדי". הוא הוסיף כי "כשאתה לא יכול להציג תעודת זהות פוליטית ואתה רק יכול להציג תעודה מקצועית – בישראל של היום זה לא נחשב". טוניק אמר: "התרומה שלו היא לא רק בתפקידים הפורמליים, אלא בכך שהצליח להנחיל מעולמו התרבותי".

לבני מונה לתפקיד מפקד גל"צ כשהיה בן 33 בלבד. כמפקד גל"צ לבני העביר את התחנה לשדר מסביב לשעון והכניס בה תכנים של תרבות, תעודה, תוכן אישי וסגנון שידור צעיר ולא פורמלי שנותר מזוהה עם התחנה במשך שנים ארוכות. בנוסף, הוא הגיש מדי שבוע את התכנית "בין שישי לשבת – שיחה בשניים" ברשת ב' במשך כ-4 עשורים.

בסיום כהונתו כמפקד גל"צ התמנה למנכ"ל רשות השידור ותחתיו צמחו תכניות אירוח, עלתה לשידור הסאטירה "ניקוי ראש" והופק האירוויזיון בישראל. בהמשך היה לבני יו"ר ועדת ההיגוי להקמת ערוץ 2, יו"ר הוועדה הציבורית לבדיקת תפקודו של השידור הציבורי ויו"ר דירקטוריון חדשות ערוץ 2 – תפקידו הציבורי האחרון בתחום התקשורת, בו נלחם למען הפרדה בין האינטרסים של בעלי המניות לבין עצמאותה של חברת החדשות.

עוד בוואלה!

כל מה שאתם צריכים לדעת על כתיבת קורות חיים בשנת 2022

בשיתוף ManpowerGroup
ירון דקל(צילום: מגד גוזני)
מולי שפירא(צילום: מגד גוזני)
אבי ניר(צילום: מגד גוזני)
אלכס אנסקי(צילום: מגד גוזני)
יאיר לפיד(צילום: מגד גוזני)
יאיר לפיד וירון דקל(צילום: מגד גוזני)
נחמיה שטרסלר(צילום: מגד גוזני)
עמוס שוקן(צילום: מגד גוזני)
רינה מצליח(צילום: מגד גוזני)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully