וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חוצה ישראל כמשל? העורכת שהביאה 3 פרסי מסך הזהב - אך נדחתה מהתאגיד

12.4.2017 / 13:16

בזמן שמאבק עובדי התאגיד ורשות השידור נמשך, 180 מעובדי הטלוויזיה החינוכית עדיין לא יודעים מה יעלה בגורלם. בשבוע שעבר התוודה קובלנץ כי בהליך קליטתם "היו תקלות". הוידוי כבר לא יעזור לעורכת "חוצה ישראל"

אין תמונה. צילום מסך, מערכת וואלה
אין תמונה/מערכת וואלה, צילום מסך

בזמן שמאבק עובדי התאגיד ורשות השידור נמשך, 180 מעובדי הטלוויזיה החינוכית עדיין לא יודעים מה יעלה בגורלם. העובדים מבקשים להישאר כיחידת סמך של משרד החינוך, כאשר על פי חוק החינוכית אמורה להיסגר תוך 15 חודשים מיום העלייה לאוויר של התאגיד – שאמור להתרחש באמצע מאי. ברגע שהתאגיד עולה לאוויר – תוכניות האקטואליה יורדות מהטלוויזיה החינוכית. ואולם, עובדי החינוכית רוצים החרגה בחוק, מכיוון שלטענתם לא ברור מה יעלה בגורל התאגיד וגם כי לא קולטים אותם ב"כאן בהקמה".

דוגמא לחוסר האונים ולתסכול ניתן לראות במקרה של אסתי רימון-ימיני, עורכת "חוצה ישראל" בחינוכית, תוכנית שזכתה 3 שנים ברציפות בפרס האקדמיה לטלוויזיה. לפני כן רימון-ימיני ערכה את "ערב חדש", ומילאה תפקידי הפקה ובימוי בחינוכית. רימון-ימיני ניסתה להתקבל לתאגיד, ואולם למרות הרזומה הנרחב שלה - קיבלה תשובה שלילית מ"כאן בהקמה". למעשה, מכיוון שלא היו מכרזים לעורכי תוכניות, רימון-ימיני נאלצה לגשת לתפקידים אחרים – כמו למשל לתפקיד רפרנטית (כאשר אין לה ניסיון בתפקיד זה), לתפקיד מפיקה ברדיו ולתפקיד נוסף בחטיבת הרדיו. לאחר פרק זמן ארוך יחסית מהראיון, היא קיבלה לבסוף כאמור תשובה שלילית.

גורם בחינוכית אמר לוואלה ברנז'ה כי "אסתי רימון-ימיני מספיק טובה לערוך כבר 10 שנים תוכנית שקוטפת את פרסי האקדמיה - ומפורסמת על ידי מנהלי החינוכית ככזו - אבל לא כדי לעבוד בתאגיד. העניין המקומם הוא שזה לא המקרה היחיד שבו עובדי החינוכית מקבלים יחס מעליב, מתנשא ומזלזל בזמן הליך הקליטה לתאגיד, שלמעשה לא מתקיים. שכחו את העובדים".

בשבוע שעבר פורסם בחדשות 2 כי קובלנץ אמר בישיבה סגורה עם עובדי החינוכית כי "אני רוצה שעובדי החינוכית ייקלטו בתאגיד כמו שעובדי הרשות נקלטו בה". בתגובה, עובדי החינוכית גיכחו למשמע הדברים - מכיוון שעובדי רשות רבים התלוננו על הליך הגיוס בתאגיד בטענה שהוא משפיל ומזלזל בהם, וגם כי עובדים רבים מהרשות כלל לא התקבלו לעבוד ב"כאן בהקמה".

קובלנץ הוסיף כי "על התאגיד הוטל בתקופה מאוד מאוד קצרה לייצר הליך גיוס שלא היה מושלם. היו בו תקלות. היו מקרים שלא חזרו בתשובות לאנשים, לא רק לעובדי החינוכית, לעוד עובדים. זה לא תקין. אנחנו משתפרים בדבר הזה". עוד אמר קובלנץ כי "כל החקיקה הזאת, הדבר הכי עצוב בה שהנפגעים העיקריים ממנה הם העובדים. גם עובדי החינוכית, גם עובדי רשות השידור וגם עובדי התאגיד. זה לא מוסרי, יכול להיות שזה לא חוקי. אני עושה כל מה שאני יכול".

מכאן בהקמה נמסר: "הראיונות וועדות הקבלה לתאגיד מתנהלים באופן מקצועי ועל פי כללי גיוס שוויוניים שנקבעו בתאום עם נציב שרות המדינה. מפאת צנעת הפרט, אנו לא נוהגים לספק מידע אודות תהליך עם מועמד כזה או אחר בין אם התקבל לעבודה ובין אם לא".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully