גילוי נאות: המועמד הזמין את הסקר

סקר שפורסם ב"מעריב" הציב את עמר בר-לב במקום השני בפריימריז למפלגת העבודה, כאשר בסקרים האחרים הוא ממוקם נמוך יותר. ואולם בעיתון שכחו לציין כי הסקר הוזמן ע"י הח"כ עצמו. בתגובה צייץ חיים לוינסון מ"הארץ": "איזה חלטורה"

23/04/2017
דיפולט. דיפולט, מערכת וואלה!
דיפולט(צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)

מדוע "מעריב" פרסם אתמול (שבת) סקר המציב את ח"כ עמר בר-לב במקום השני בפריימריז למפלגת העבודה – מבלי לציין שהוא זה שהזמין את הסקר? מדובר בכתבה שפורסמה אתמול אחה"צ על ידי הכתבת רויטל עמירן תחת הכותרת: "סקר: הפריימריז בעבודה - פרץ מוביל, גבאי ובר לב צמודים בדרך לסיבוב שני". בכותרת המשנה נכתב: "שר הביטחון לשעבר זוכה ל-28% מהקולות, כשעל המקום השני נאבקים אבי גבאי ועמר בר לב. להרצוג יש גרעין תומכים קטן - אך מאוד נאמן".

הסקר כאמור הוזמן על ידי בר לב ואולם, הדבר לא צויין בכתבה בשעות הראשונות לפרסומה. יש לציין כי סקרים אחרים לא הציבו את המועמד במקום כל כך גבוה בפריימריז, כך שמדובר בתוצאות סקר חריגות יחסית. בתגובה לפרסום הסקר, הכתב הפוליטי של עיתון "הארץ" חיים לוינסון צייץ: "ספר הבוחרים של מפלגת העבודה עדיין לא נסגר אבל עדיין מפרסמים סקרי פריימריז של "מדגם מייצג" מהבוחרים. איזה חלטורה".

עוד בוואלה!

בעקבות ביקוש גובר לטיפול יעיל בכאב: בי-קיור לייזר במבצע מיוחד

מוגש מטעם בי קיור לייזר

עמירן השיבה כי "אומר מי שבעיתונו פורסם משאל טלפוני מטעם אבי גבאי לפני כשבועיים, כשעוד מספר המתפקדים היה 58 אלף". לכך השיב לוינסון כשהוא שואלה את עמירן: "יכול להיות שפירסמת סקר שמאוד מחמיא לעמר בר לב בלי לצייץ שהוא הוזמן על ידי עמר בר לב?".

בתגובה לכך, עמירן צייצה: "תודה חיים על הפרגון. ולעניין עצמו, הוא יסגר בעוד כשלושה ימים. המספר נכון לעכשיו די יציב". לוינסון המשיך לשאול מטעם מי הסקר: "אגב סתם מסקרנות: מעריב שילם על הסקר או מישהו אחר?". בתגובה לציוצים, רק בשעות הערב המאוחרות התווסף גילוי נאות לכותרת המשנה של הכתבה, ובו נכתב כי "הסקר הוזמן על ידי מטהו של בר לב".

טרם התקבלה תגובה ממעריב או מעמירן.

אין תמונה. צילום מסך, מערכת וואלה!
אין תמונה(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully