אלירן טל עובר לערוץ 20 - ויסקר את התחום המדיני

לוואלה ברנז'ה נודע כי הכתב הצבאי של הערוץ ה-1 אלירן טל עובר לערוץ 20, שם יסקר את התחום המדיני. טל עבד ברשות השידור מ-2008 ומסקר בערוץ את תחום הביטחון משנת 2014

אלירן טל (צילום: ערן גילווארג)

אלירן טל עובר לערוץ 20, כך נודע לוואלה ברנז'ה. הכתב הצבאי של ערוץ 1 יעבור לסקר את התחום המדיני, בערוץ 20 שקיבל אישור לשדר חדשות לפני מספר חודשים, וביום חמישי האחרון זכה במכרז לערוץ הכנסת.

טל עובד ברשות השידור משנת 2008, בהתחלה ככתב הצפון בערוץ 1 ובשנת 2014 מונה לכתב הצבאי של הערוץ. בעבר טל שימש ככתב חדשות HOT בצפון וככתב "ישראל היום".

מי שמסקר את הצבא והביטחון בערוץ 20 הוא נועם אמיר, לשעבר הכתב הצבאי של "מעריב" – שבשבוע שעבר פורסם בוואלה ברנז'ה כי מי שצפוי להחליף אותו בתפקיד הוא הכתב הצבאי של גל"צ טל לב-רם שצפוי להשתחרר מהתחנה הצבאית בנובמבר ולפרוש לאזרחות, כאשר מי שיחליף אותו הוא כתב "ידיעות אחרונות" צחי דבוש.

ביום חמישי האחרון הודיעה מועצת הכבלים והלוויין כי ערוץ 20 זכה במכרז לערוץ הכנסת ויפעיל אותו בעשור הקרוב. המפעיל הנוכחי, חדשות 2, יסיים את הפעלת ערוץ הכנסת עם סיום מושב האביב. ערוץ 20 יחל בהכנות לקראת העלייה לאוויר, בחודש יולי, ובמקביל יפעל להקמת אתר אינטרנט לערוץ.

המכרז נסגר בתחילת פברואר, והתמודדו בו חדשות 2, RGE, ערוץ 20 וקבוצה הכוללת את רם בליניקוב, תיא תקשורת ויסמין טיוי. ההצעה הזוכה זכתה ל-930 נקודות (מתוך 1,000 אפשריות), הצעת RGE זכתה ל-822 נקודות, הצעת חדשות 2 זכתה ל-814 נקודות ושידורי העם, 751 נקודות. תקציב הערוץ החדש יעמוד על כ-25 מיליון שקל, קצת יותר מהתקציב של הערוץ הנוכחי שעמד על 23 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully