שוב חוזר התוכ"ש: הליך הפרה לרשת על קידום מותגים מסחריים ב"הישרדות"

הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו פתחה לאחרונה בהליך הפרה לכאורה של תוכן שיווקי בריאליטי "הישרדות" – כך נודע לוואלה ברנז'ה. מדובר בשתי הפרות שבוצעו החודש בתוכנית, הראשונה על מותג עוגיות "מרבה" והשנייה על "מנה חמה" של אסם

20/06/2017
דיפולט. דיפולט, מערכת וואלה!
דיפולט(צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)

הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו פתחה לאחרונה בהליך הפרה לכאורה של תוכן שיווקי בריאליטי "הישרדות" – כך נודע לוואלה ברנז'ה. מדובר בשתי הפרות שבוצעו החודש בתוכנית, הראשונה על מותג עוגיות "מרבה" והשנייה על "מנה חמה" של אסם. במידה ויוחלט להטיל קנסות על זכיינית ערוץ 2 – הסכום יכול להגיע לעשרות אלפי שקלים. הרשות מבקשת את תגובת רשת בתוך 7 ימים.

מדובר בהפרות לכאורה ששודרו ב-7 וב-14 ביוני. ההפרה הראשונה היא על מותג עוגיות מרבה, כאשר בין היתר המתמודדים השמיעו סופרלטיבים כגון: "קיבלתי פצצה של שוקולד לפנים", "מושלם מושלם מושלם", "או מיי גוד זה פשוט מושלם והטעם של זה שוקולד". ההפרה השנייה הייתה על "מנה חמה" של אסם, כאשר בריאליטי הציגו את המוצר באריזתו וגם כאן המתמודדים השמיעו אמירות בנוסח: "זה טעים, יש כ"כ הרבה טעמים וכ"כ הרבה מבחר", "טעים פשוט וקל להכנה", "הכי קל הכי פשוט, מוספים מים חמים עד הפס מערבבים מכסים וממתינים".

זו לא הפעם הראשונה שהזכיינות סופגות קנסות על תוכן שיווקי בתוכניות. על פי ההערכות, פעמים רבות הן עושות זאת במודע כאשר הן מעדיפות לקחת את מחיר סיכון תשלום ההפרה, שכן הרווח המסחרי עדיין יישאר גבוה יותר. כך לדוגמא, גם בעונה הקודמת של "הישרדות" הרשות פתחה בהליך הפרה לתוכן שיווקי למותג yolo של תנובה, כאשר במסגרת התוכנית נראו המשתתפים כשהם מקבלים במתנה ארגז ובו מעדנים מהמותג.

טרם התקבלה תגובה מרשת.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully