בג"ץ לא נעתר: דחה את בקשת מרצ לצו ביניים נגד שפטל

בג"ץ פסק על 103fm, הרשות השנייה ושפטל להשיב לעתירה שהגישה המפלגה נגדם עד ל-1 בספטמבר. שפטל אמר בתכניתו כי הרמטכ"ל "לא משדר חיילות בשל משמניו" - והתנצל על הדברים בתחילת השבוע

יורם שפטל (צילום: ראובן קסטרו)

בג"ץ דחה את הבקשה לצו ביניים בעתירה שהגישה אתמול (שלישי) מפלגת מרצ נגד יורם שפטל, 103fm והרשות השנייה. זאת בעקבות ההתבטאות של שפטל בתוכניתו בתחנה נגד הרמטכ"ל גדי אייזנקוט. בג"ץ פסק על התחנה, הרשות ושפטל להשיב לעתירה עד ל-1 בספטמבר.

בשבוע שעבר שפטל, המייצג את החייל המורשע אלאור אזריה, אמר בתכניתו כי אייזנקוט "לא משדר חיילות בשל משמניו", וכי "הרמטכ"ל עלוב הנפש נראה כמו פקידון שמן בעירייה". ביום ראשון הוא נאלץ להתנצל על האמירות בשידור, לאחר שיחה שניהל עם מנכ"ל התחנה אור צלקובניק, שדן בנושא עם יו"ר הרשות אוה מדז'יבוז' - כפי שפורסם בוואלה ברנז'ה.

העתירה הנוכחית מגיעה בעקבות "השתלחויות והסתה לאלימות מתמשכות נגד חברי הכנסת של מרצ ומפלגת מרצ, ונגד מחנה השמאל בכלל", טוענים במפלגה ומוסיפים: "טוב עשתה הרשות השנייה שדרשה משפטל להתנצל על דבריו הבוטים והמעליבים נגד הרמטכ"ל איזנקוט". עוד אומרים במרצ, כי "חבל שלא דרשה זאת ממנו גם אחרי דברי ההסתה החמורים שלו כנגד חברי הכנסת של מרצ, כפי שבג"צ אף הנחה את הרשות לעשות בעקבות העתירה הראשונה של מרצ".

ב-2016 מרצ עתרה לבג"ץ נגד הרשות, "רדיו ללא הפסקה" ושפטל, בדרישה להסיר את התכנית "שפטל עצבני". בג"ץ הטיל על הרשות לבחון את הטענות בדבר השתלחות מסיתה נגד מרצ. במפלגה טוענים כי "עד לרגעים אלו הרשות השנייה לא טרחה לפעול ולהסביר מדוע לא קיימה את החלטת בג"צ. גם 'רדיו ללא הפסקה' אפשר לשפטל להמשיך ולשדר השתלחויות בוטות ומסיתות במרצ ובחברי הכנסת של מרצ".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully