וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פשרה זמנית בין לרר וערוץ עשר: עמוד "הצינור" ישוכפל?

2.10.2017 / 13:56

על פי הפרסומים, הפשרה המסתמנת היא בקשה מפייסבוק לשכפל את עמוד המריבה הכולל למעלה ממיליון עוקבים, בדומה לפשרה בין קשת ורשת בנושא עמוד האח הגדול.

גיא לרר. ניר פקין
גיא לרר/ניר פקין

פשרה בין ערוץ עשר לגיא לרר על עמוד הפייסבוק "הצינור": על פי הפרסומים, הפשרה המסתמנת היא בקשה מפייסבוק לשכפל את עמוד המריבה הכולל למעלה ממיליון עוקבים, בדומה לפשרה בין קשת ורשת בנושא עמוד האח הגדול. במסגרת הפשרה, גיא לרר יוכל לתת לעמוד כל שם שיבחר.

עוד הוסכם בין השניים על שביתת נשק זמנית שתכלול הפרדה בין תכניות ערוץ עשר ורשת 13 לעמוד. לרר אף התחייב שלא לקדם שום תוכן שקשור לחדשות 2 או לשידורי טלוויזיה בכלל. במידה ופייסבוק לא יענו בחיוב, לרר וערוץ עשר יחזרו לבית המשפט לדון בתיק העיקרי, כאשר עד יינתן החלטה רשמית של בית משפט בעמוד התכנית תעלה הבהרה מוסכמת ללא אזכור ערוצי הטלוויזיה.

לפני כשבוע הגיש גיא לרר את תגובתו לבקשה לצו המניעה של ערוץ 10 במאבק על עמוד הפייסבוק של "הצינור". בתגובתו הוא טען כי הקים בעצמו את הדף והמציא את השם "הצינור" בהיותו כתב חדשות זוטר, ללא קשר לעבודתו ולתפקידו בחדשות 10, עוד לפני עלייתה של התכנית. לרר אף ציין כי מאז הוא משמש כאדמין באופן רצוף של הדף. עוד נטען כי "ההסכם בין חדשות 10 ללרר אינו חל על נושא שכזה, ולכן לפי ההסכם, לפי החוק במדינת ישראל ולפי חוקי פייסבוק רק האדמין (לרר) הוא המחזיק בזכויות הבעלות על הדף".

"עמוד הפייסבוק שימש את לרר למיזמים שלא קשורים בשידורי ערוץ 10"

עוד טען לרר כי את פינת הצינור ואת דף הפייסבוק הפעיל על חשבון זמנו הפנוי, וכי מנהליו באותה העת דרשו שעבודתו הרגילה ככתב לא תפגע, ולרר לא ישקיע בפינה ובדף משאבים על חשבון זמן העבודה. "הדבר היה בידיעת מנהליו שלא שילמו לו תשלום נוסף על הפעילות הקבועה הזו - פעילות שחרגה מהגדרת התפקיד המקוריות – לאורך שנים", נכתב. בנוסף, נטען בתגובתו כי מנהליו אף ביקשו ממנו במספר הזדמנויות שונות רשות להעלות דברים לדף "שלו". בחלק מהמקרים לרר סירב ובאחרים הסכים.

לרר טען כי לא רק שניהל את הדף והעלה תכנים בעצמו אלא גם שילם לאנשי תוכן כספים רבים מכיסו הפרטי על תפעול הדף בעוד חדשות 10 לא השקיעה שקל. זאת, בניגוד לכל שאר דפי ערוץ 10 שנוהלו באופן מלא על ידי צוות הניו מדיה מטעם הערוץ ואף הושקעו בהם כספים רבים לקידום ממומן על ידי הערוץ. "עמוד הפייסבוק שימש את לרר למיזמים שלא קשורים בשידורים ששודרו בערוץ 10. למשל - הקמה ותפעול של הפרויקט החברתי "החזית" ואתר "התולעת" שהיה בבעלותו המלאה. גם מימון פעילויות אלו ואחרות לא הגיע מחדשות 10 או מערוץ 10 אלא מכיסו הפרטי של לרר, ולעיתים בשיתוף הציבור: כך לקראת הפגנת הקנאביס הגדולה בכיכר רבין שאורגנה ושודרה דרך הדף – גויסו מהציבור באופן עצמאי למעלה ממאה אלף שקלים, וכך גם במיזמים רבים נוספים שסיפקו תוכן לדף אך לא קיבלו תשלום מערוץ 10", נכתב בתגובה.

בערוץ עשר בחרו שלא להגיב לדברים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully