וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בר-און נכנסת לקרב עם פישמן - ובגלובס החליטו על קוד אתי לסיקור

24.10.2017 / 11:01

"מוניטין", בעלת השליטה ב"גלובס", מבקשת להצטרף לפירוק חברה בבעלות משפחת פישמן – והעיתון החליט לסקר את הנושא, לא לפני טור מיוחד בו הסבירה העורכת הראשית נעמה סיקולר כיצד הדבר יתבצע: "נגבש קוד אתי מיוחד"

:

אין תמונה. צילום מסך, מערכת וואלה
אין תמונה/מערכת וואלה, צילום מסך

"מוניטין", בעלת השליטה בעיתון "גלובס", מבקשת להצטרף לפירוק חברה בבעלות משפחת פישמן – והעיתון הכלכלי נאלץ לסקר את הנושא ואף מסביר כיצד יעשה זאת תוך שמירה על כללי האתיקה. בטור מיוחד שפורסם אתמול (שני) לצד כתבה רחבה שעסקה במאבק בין הבעלים החדש של "גלובס" אלונה בר-און לבעלים הקודם אליעזר פישמן, סיקולר מסבירה כיצד העיתון הכלכלי ייסקר את הנושא המורכב.

סיקולר כותבת כי "'גלובס' הוא אכסניה עיתונאית שבה יש מקום לכל סיפור ולכל ניתוח שיש בהם עניין לציבור, גם אם הם נוגעים לבעלי השליטה בעיתון, או לעיתון עצמו. כל עוד מדובר בנושא שיש בו חשיבות או עניין ציבוריים, ראוי שיימצא לו מקום באחת הפלטפורמות שכבר קיימות ב"גלובס", ושעוד יהיו כאן בעתיד. בהינתן שזה החזון ואלו הערכים שמערכת "גלובס" מתכוונת לפעול לפיהם, התעוררה בימים אלה שאלת היישום. כיצד נטפל בחומרים עיתונאיים שיש להם זיקה לבעלי השליטה, למערכת, או לאנשיה?".

בהמשך היא מסבירה כי "עלינו לפעול על-פי מספר עקרונות: ראשית, נבחן אם מדובר בחומר עיתונאי שהיה מתפרסם ללא שום קשר. מרגע שאנשי המערכת השיבו על השאלה הזו בחיוב, הרי שחובה עלינו לסקר את העניין הרלבנטי כפי שהיה מסוקר אלמלא הייתה לו נגיעה אישית בנו, במנהלים או בבעלי השליטה בעיתון. בנוסף, החלטנו כי לא נסתפק בהבהרה מינורית (לצאת ידי חובה). אלא שהעניין והקשרו יובלטו גם בתוך הכתבה וגם כרכיב נפרד תוך הדגשת השיקולים העיתונאיים-תקשורתיים, שעמדו מאחורי הפרסום, כפי שנעשה בטקסט "מוניטין", החברה שעומדת מאחורי בקשת ההצטרפות להליך הפירוק של "השקעות כדאיות", שבבעלות אליעזר פישמן, היא היום בעלת השליטה ב'גלובס' (100%). אלונה בר און היא יו"ר הדירקטוריון, ואיש העסקים אליעזר פישמן הוא בעל השליטה הקודם במוניטין".

לסיכום, סיקולר טוענת כי "'גלובס' יסקר כל עניין ונושא שקשורים לחברת מוניטין, לבר און, לפישמן ולגורמים נוספים שהם נושאי משרה או בעלי שליטה בעיתון. 'גלובס' יעשה זאת ללא משוא פנים, ללא היסוס, בלי להסתתר ובלי להסתיר. המחויבות שלי כעורכת 'גלובס' היא לוודא שאנחנו עומדים באמות-המידה שהצבנו לעצמנו, וכן לבחון מעת לעת ולרענן את הנהלים הקשורים לסיקורים מהסוג הזה, ולהקפיד כל העת על שקיפות, איזון ויושרה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully