וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בעקבות הפרסום בוואלה ברנז'ה: ארגון העיתונאים דורש מידיעות תשובות

22.11.2017 / 16:17

הארגון שלח מכתב להנהלת "ידיעות אחרונות" ובו הוא דורש לערב אותו במהלך הקיצוצים המתבשל בקבוצה: "בהתאם לפרסומים בתקשורת, עולה כי בכוונת הנהלת ידיעות לערוך שינויים מבניים ארגוניים בעיתון, שיש בהם השפעה והשלכה מהותית על תנאי עבודתם של העובדים"

בית ידיעות אחרונות בראשון לציון. ראובן קסטרו
בית ידיעות אחרונות בראשון לציון/ראובן קסטרו

בעקבות הפרסום בוואלה ברנז'ה - ארגון העיתונאים שלח היום (רביעי) מכתב להנהלת "ידיעות אחרונות" ובו הוא דורש לערב אותו במהלך הקיצוצים המתבשל בקבוצה. במכתב נכתב: "בהתאם לפרסומים בתקשורת, עולה כי בכוונת הנהלת ידיעות אחרונות לערוך שינויים מבניים ארגוניים שונים בעיתון, שיש בהם השפעה והשלכה מהותית על תנאי עבודתם של העובדים והיקף עבודתם. בנוסף, מדובר בשינויים מבניים/ארגוניים שיש בהם כדי להשליך על מעמדה של העבודה המאורגנת במקום העבודה".

במכתב מציינים את הפרסומים האחרונים בוואלה ברנז'ה, לפיהם בהנהלת ידיעות שוקלים לאחד את המוספים "ממון" ו"כלכליסט", ואת הקיצוץ המשמעותי שבוצע לאחרונה במוסף "ממון" של ימי ראשון. בארגון טוענים כי על ההנהלה לקיים מו"מ ולהתייעץ עם נציגות העובדים והארגון לפני ביצוע מהלכים משמעותיים שכאלה במבנה המערכת.

אתמול פורסם בוואלה ברנז'ה כי בקבוצת ידיעות מתכננים מהלך קיצוצים נוסף – כשהפעם על המוקד המוספים והמדורים הכלכליים. בשלב זה לא ברור עדיין אם המהלך יכלול פיטורים, ואולם הוא אמור לצאת לפועל בתחילת 2018. גורם בקבוצה המעורה בפרטים אמר אתמול כי "יש כרגע קונצנזוס שהשינוי הדרמטי בקבוצת ידיעות צריך להתרחש במוספים ובמדורים הכלכליים - "ממון", "כלכליסט" ו-ynet כלכלה". גורם אחר מאשר את הדברים, וטוען כי כבר כמה חודשים בוחנים בקבוצה מהלך עליו דובר רבות בשנים האחרונות – האיחוד של מוסף "ממון" עם "כלכליסט", המהלך ילווה בעיצוב גרפי חדש לעיתון הכלכלי.

ואכן, גורם ב"כלכליסט" אמר אתמול לוואלה ברנז'ה כי "העובדים בעיתון נמצאים בלחץ לקראת ינואר. הם חשים שניתן להחליף אותם בעובדים מהמוסף בידיעות, ומאמינים שבגלל שהם נחשבים לקטנים יותר, ובעלי פחות כוח בקבוצה – הם יהיו אלה שבסוף יפוטרו". הגורם לא פוסל את העובדה שגם חלקים אחרים בקבוצת ידיעות יספגו את גל הקיצוצים שעל הפרק, אך סבור ש"כלכליסט" יהיה זה שישלם את המחיר הכבד ביותר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully