פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   נתניהו הציע לצביקה ברוט את תפקיד ראש מערך ההסברה ודובר רה"מ

   פרסום ראשון: נתניהו וברוט נפגשו מספר פעמים בשבועות האחרונים במעון רה"מ - כך נודע לוואלה ברנז'ה. ברוט טרם השיב להצעה וצפוי להשיב בימים הקרובים. אם יבחר לקחת את התפקיד הוא צפוי להחליף את בועז סטמבלר

   צביקה ברוט (מערכת וואלה! NEWS , (פייסבוק))
   (צילום: פייסבוק)

   רה"מ בנימין נתניהו הציע לצביקה ברוט את תפקיד ראש מערך ההסברה ודובר ראש הממשלה - כך נודע לוואלה ברנז'ה. בנוסף לכך, התפקיד יכלול גם את דברור המוסד והמטה לביטחון לאומי (המל"ל). לברוט הוצע להחליף את בועז סטמבלר, ששימש כדובר נתניהו ובהמשך מונה גם לראש מערך ההסברה בלשכה. גורמים בלשכה אומרים כי נתניהו נועד גם עם אנשי תקשורת נוספים והציע להם להשתלב בלשכה בתפקידי דוברות שונים. עד שתתקבל החלטה סופית בנושא, שיר כהן תשמש כממלאת מקוםו של סטמבלר.

   על פי גורם בלשכה, נתניהו וברוט נפגשו מספר פעמים בשבועות האחרונים במעון רה"מ. ברוט טרם השיב להצעה וצפוי להשיב בימים הקרובים. סטמבלר פרש השבוע לאחר כשנתיים וחצי בלשכה - לאחר שמונה למנכ"ל לשכת הפרסום הממשלתית. במקביל, יש לציין את מינויו של רן ברץ לתפקיד "יועץ בכיר שיעסוק בהסברה" בלשכה לפני כשנה וחצי. ברץ פרש בינואר אשתקד לאחר ששימש כחצי שנה בלבד בתפקידו - כאשר אז מונה סטמבלר לדובר ואחראי על ההסברה ודוברות המוסד. בזמנו פורסם בחדשות 2 כי בכירים בלשכת ראש הממשלה טענו כי ברץ הוא שהעלה את המתח בלשכה ומאשימים כי תקף עיתונאים באופן אישי.

   כבר לפני כשנתיים הציע נתניהו את התפקיד לברוט, אשר שימש בעבר ככתב הפרלמנטרי של "ידיעות אחרונות" והכתב הצבאי של גלי צה"ל, ולפני שנה ניהל שימש כמנהל הקמפיין הישראלי של דונלד טראמפ. כיום הוא משמש כיועץ אסטרטגי לשורה של ראשי ממשלות ונשיאים ברחבי העולם, ויחד עם שותפו האמריקני היה יועץ לקמפיינים פוליטיים שונים בארה"ב, אירופה ואסיה. עם זאת, לדברי גורמים בלשכה, ספק אם ברוט יוכל להשתלב בלשכה בשל החוזים עליהם הוא חתום עם ממשלות שונות בעולם.

   טרם התקבלה תגובה מברוט.