וואלה! Talk

דן מרגלית: הכי חשוב שאדם כמוני יכתוב ב"ישראל היום"

חשבון הדולרים של לאה רבין, הפעם ההיא שבה הרתיח את מנחם בגין, ולמה לא קיבל את פרס ישראל: דן מרגלית מתארח באולפן וואלה! TALK

יעקב אילון
צילום סטילס: ראובן קסטרו, עריכת וידאו: נועה לוי

"תסביך המלך", כך תימצת העיתונאי דן מרגלית את פרשות ראש הממשלה בנימין נתניהו. "העם אוהב מלך, וכשהוא אוהב מלך הוא סולח לו על הכול. משה דיין פעם אמר לי: 'כשאוהבים אותך אתה יכול לעשות מה שאתה רוצה. כשלא אוהבים אותך, גם אם אתה רוצה לעשות משהו לגיטימי, מתנגדים לך'".

אז אתה מכיר את מנדלבליט טוב. הוא יעמוד בלחצים?

"בניגוד לכל חבריי, כל שותפיי לדעה, אני לא הלכתי נגד מנדלבליט. אני חושב שמנדלבליט, שכן עשה שגיאה בתחילת החקירות, לא מיצה את האשראי שמגיע לו, ולכן אני לא הלכתי נגדו, זה לא מוכיח שהוא לא ינהג כראוי היום".

עוד בוואלה! TALK:
ציון אמיר: סנגור זה מצב נפשי, אבל יש לי קו אדום
רם בן ברק: רוצה להחליף את הממשלה בבחירות, לא בדרך אחרת

עוד בוואלה!

שתלים קצרים - פתרון להשתלת עצם

מרפאת ד"ר עמית שחם רפואה אסתטית
לכתבה המלאה
ואז התחילו לבוא הסיפורים. מרגלית באולפן (צילום: מערכת וואלה!)

מרגלית התייחס גם למערכת היחסים המורכבת שלו עם ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, וסיפר כי "הוא היה כמו אחי הגדול. כשהתחלנו להיות חברים, הוא היה חבר כנסת זוטר שנלחם בשחיתות. זה מה שמשך אותי כל כך... הרי באו אליי אנשים כל השנים כמו רובי ריבלין ואחרים ואמרו לי: 'החבר שלך מושחת'. אבל אני תמיד אמרתי להם: 'תביאו הוכחה, אם אתם מביאים לי הוכחה אחת, אני לא חבר שלו'".

לדבריו, "אחרי מלחמת לבנון השנייה, או כבר במהלך מלחמת לבנון השנייה, אנשים איבדו את הפחד מפניו, ואז התחילו לבוא הסיפורים. וכשאני שמעתי את הדברים, וחלק מהם בדקתי, אז ראיתי, וואו, שומו שמיים, האיש משקר לנו 30 שנה. זה נורא. וגם היום אני אומר לך, שמע, הרבה פעמים שואלים אותי: 'יש דרך לחדש את היחסים?' אין דרך לחדש את היחסים. אבל מבחינתי הוא צריך לעשות רק דבר אחד: לבוא אליי ולבקש סליחה על כל השקרים שהוא סיפר לי כל השנים, איך סתם מעלילים עליו".

בגין הוא אדם מדהים. מרגלית באולפן (צילום: ראובן קסטרו)

על פי מרגלית, "בגין הוא אדם מדהים, שב-1951 כתב את המסה הכי חשובה להגנת שלטון החוק, ושם הוא מסביר מדוע שופטים שלא נבחרו יכולים להכריע בגורל הפוליטיקאים שנבחרו. זו ממש תשובה לימינו, לבנימין נתניהו ולכל אלה שאומרים: 'מי הם שהם לא נבחרו?'"

מרגלית התייחס גם לחשיפת פרשת חשבון הדולרים של לאה רבין ("לא התלבטתי אפילו דקה אחת"), ליחסיו עם אריאל שרון ("אי אפשר לקחת ממנו את הגדולה") ולעבודתו ב"ישראל היום" ("זה הדבר הכי חשוב, שאדם כמוני יכתוב שם"). לדבריו, "כל העיתונות, בעצם כל התקשורת, הולכת
לעבר המצב הזה שהם חינמון, שכולנו נהיה חינמונים בצורה כזאת או אחרת".

היית בין המועמדים לפרס ישראל, אגב, השנה?

כן. אבל לא יצא. לא היה סיכוי. כשראיתי את הרכב הוועדה ידעתי שזה לא יקרה

כולנו נהיה חינמונים בצורה כזאת או אחרת. מרגלית באולפן (צילום: ראובן קסטרו)
כשראיתי את הרכב הוועדה ידעתי . מרגלית באולפן (צילום: ראובן קסטרו)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully