וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סקר TGI: ישראל היום מזנק; האקטואליה ברדיו חזרה, ובגדול

עודכן לאחרונה: 29.7.2021 / 11:34

כשברקע הבחירות הרביעיות, שומר החומות והפקקים: עליה משמעותית בחשיפה לעיתונים ולרדיו בחציון האחרון | בסופ"ש: מעריב וידיעות צומחים | רשת ב' שומרת על ההובלה מול גל"צ; 103 מזנקת ומוסיפה כמעט חמישית לכוחה | בגזרה הכלכלית: כלכליסט ודה מרקר עולים, גלובס יורד

מעריב הבוקר עולה קלות מ-2.6% ל-2.7%, מעריב השבוע מזנק מ-2.5% ל-3.3% ורושם עליה שנתית. גם הארץ עולה מ-4% ל-4.3% בחציון ורושם עליה שנתית. העיתון היחיד שרושם ירידה בחציון הוא גלובס - שיורד מחשיפה של 4.4% ל-3.9%

למרות המשך מגמת ירידה בשיעורי החשיפה וההאזנה השנתיות, התאוששות משמעותית במחצית הראשונה של 2021 - כך עולה מנתוני סקר TGI שמתפרסם היום (חמישי).

בהשוואה שנתית ניתן לראות המשך מגמת ירידה כללית בצריכת המדיה (עיתונות ורדיו), שהושפעה מאוד מירידה חדה במחצית השנייה של 2020 עקב הקורונה וסגירת המשק המתמשכת. עם זאת, נראה כי ההתאוששות במחצית הראשונה של שנת 2021 מעידה על חזרה לשיעורי החשיפה וההאזנה לרמות שדומות לתקופה שלפני הקורונה. העלייה בשיעורי הקריאה וההאזנה מושפעים, ככל הנראה מחזרה לתנאי שוק "רגילים" וכן מאירועי חדשות משמעותיים בתקופה כגון מבצע "שומר החומות" והבחירות.

ברמה חציונית, ככל הנראה גם בשל פתיחת המסחר והחזרה להפצה חינמית בשל החזרה להתקהלויות, ישראל היום מזנק מחשיפה של 23.1% ל-32.5%. גם העיתון היומי של ידיעות אחרונות עולה מ-20.4% ל-25.4%. ואולם, ברמה שנתית - שני העיתונים לא מצליחים לשקם את הריסות 2020 ורושמים ירידה.

מגמת נוספות לחציון: מעריב הבוקר עולה קלות מ-2.6% ל-2.7%, גם הארץ עולה מ-4% ל-4.3% בחציון ורושם עליה שנתית. למעשה, למרות שיצא בקמפיין טלוויזיוני, העיתון היחיד שרושם ירידה בחציון הוא גלובס - שיורד מחשיפה של 4.4% ל-3.9%. עוד בגזרת העיתונות הכלכלית: כלכליסט עולה ושומר על כוחו כעיתון המוביל בפער גדול עם עליה בחשיפה מ-9.9% ל-10.7%. אחריו דה מרקר, שעולה במעט מ-4.4% ל-4.5%.

עיתונים, סקר TGI. אילוסטרציה, מערכת וואלה
עליה בצריכת האקטואליה. סקר TGI חציוני/מערכת וואלה, אילוסטרציה

בסופ"ש: ידיעות וישראל היום צמודים, מעריב עולה

בעיתונות סוף השבוע - שם מרכזים העיתונים את עיקר מרצם בשל הכוח הפרסומי - מוביל (בפער שאינו מובהק) ידיעות אחרונות במונחים שנתיים עם שיעור חשיפה של 28.0%. ישראל היום יורד בשיעור החשיפה במהלך יולי 2020 - יוני 2021 ל-27.8% בהשוואה ל-28.6% בתקופה קודמת. הפער בין העיתוני סופ"ש בתקופה זו אינו מובהק סטטיסטית.

עוד בגזרת הסופ"ש: מעריב מזנק מ-4.3% ל-6% בחציון האחרון ומסיים עם עליה שנתית, הארץ עולה מ-5.7% ל-5.9%. גם גלובס עולה במעט מ-3.3% ל-3.4% - ומסכם עליה שנתית בסופ"ש.

בית גלי צה"ל ביפו. ניב אהרונסון
תכלל בסקר הבא? גלי צה"ל ביפו/ניב אהרונסון

ברדיו: רשת ב' מובילה; 103 מזנקת

בסקר הקודם, למרות הסגרים והירידה בהאזנות, תחנות הרדיו של כאן עברו לראשונה את תחנות גלי צה"ל. לפי הסקר הנוכחי גל"צ אמנם עולה ומצמצמת פער, אך המגמה נשמרת

עם כל הכבוד לספוטיפיי וצריכת המוזיקה ברשת, על פי הסקר הרדיו כאן ובגדול. אחרי שנת סגרים שהחלישה משמעותית את כלל התחנות, הניזונות גם מהתנועה בכבישים, בחציון האחרון תחנות האקטואלה המוזיקה רושמות עליה. כאמור, הגודש בכבישים עשה את שלו וההאזנה לתחנות מבוססות האקטואליה כאן רשת ב', גל"צ ו-103 עלתה. את הזינוק הגדול ביותר בחציון רושמת רדיו 103 - שעלתה בכמעט חמישית מגודלה (16.8%) בחציון - מ-7.7% ל-9%. ברמה שנתית, 103 עלתה בזמן שרשת ב' וגלצ ירדו. אקו 99 שומרת על מקומה כתחנה האזורית המואזנת ביותר, שאף עוקפת תחנות ארציות, כמו כאן 88. אחוז ההאזנה לתחנה הוא 9.4% - עליה של כ-15% מהחציון הקודם.

נתון נוסף שאולי עשוי לעניין, זאת על רקע אפשרות סגירת גל"צ, שנראית הפעם מוחשית מתמיד: בסקר הקודם, למרות הסגרים והירידה בהאזנות, תחנות הרדיו של כאן עברו לראשונה את תחנות גלי צה"ל. לפי הסקר הנוכחי גל"צ אמנם עולה ומצמצמת פער, אך המגמה נשמרת והעליה הקלה של רשת ב' משמרת אותה כמובילה. גלגל"צ עולה במעט (מ-26% ל-27%) אך מסכמת ירידה שנתית. כך או אחרת היא שומרת על מקומה כתחנה הארצית המואזנת בישראל.

במונחים חצי שנתיים ניכרת עלייה בשיעור ההאזנה לתחנות "כאן" כאשר שיעור האזנה של הקבוצה עומד על 37.0% בהשוואה ל-35.5%. עליה נרשמה גם לתחנות גל"צ: 38.4% במחצית הראשונה לשנת 2021 בהשוואה ל-35.6% במחצית השנייה לשנת 2020.

עם זאת, כאמור, במונחים שנתיים, תחנות "כאן" רשמו ירידה מובהקת בשיעור האזנה הכולל ל-36.2% בהשוואה ל-38.9% בתקופה הקודמת ותחנות גל"צ ירדו ל-37.0% בתקופה זו בהשוואה ל-39.6% בתקופה קודמת.

סקר TGI. אילוסטרציה,
נתוני סקר TGI המלאים. באדיבות קנטאר מדיה/אילוסטרציה
סקר TGI חציוני, קנטאר מדיה. אילוסטרציה, מערכת וואלה
החשיפה לרדיו/מערכת וואלה, אילוסטרציה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully