ברוך קרא, גיא פלג. אביב חופי, ראובן קסטרו
ברוך קרא, גיא פלג/ראובן קסטרו, אביב חופי

בין המערכות: סקר העיתונאים הגדול. מי הפרשן המשפטי האמין בישראל?

עודכן לאחרונה: 6.9.2021 / 10:19

מתוך 12 פרשנים משפטיים המכסים את התחום רק שניים מקבלים ציון חיובי בדירוג האמון והדיוק | ומי נתפס כיותר אמין, ברוכי מ-13 או גיא פלג מ-12 | מיוחד: וואלה! ברנז'ה בדקה באמצעות Direct Polls LTD את מי הציבור תופס כעיתונאי הישר בישראל. חלק א' - הפרשנים המשפטיים

הפעם החלטנו בוואלה! ברנז'ה שהסקר לא יבדוק מי צועק יותר חזק, מי מקבל יותר לייקים, מי שופר יותר גדול ומי מצייץ הכי טוב - ובחרנו לחזור לבסיס האם

עיתונאי חדשות 12 גיא פלג הוא הפרשן המשפטי האמין בישראל - כך עולה מסקר מיוחד של וואלה! ברנז'ה. הסקר נערך על ידי שלמה פילבר וצוריאל שרון באמצעות Direct Polls LTD עבור וואלה! ברנז'ה, ובדק את רמת האמינות של עיתונאים מתחומי סיקור שונים ומפלטפורמות שונות. את כתבי וואלה! בחרנו להשאיר מחוץ לרשימה.

חזרה למדד המלא >>>

מי הפרשן הפוליטי האמין | מי הפרשן המדיני האמין | מי הפרשן הכלכלי האמין

אבל ראשית, הקדמה: בשלוש השנים האחרונות נאלצה העיתונות הישראלית "להתמודד" עם 4 מערכות בחירות ומגפה עולמית שעדיין נותנת אותותיה. בתקופה הזו הצורך הציבורי לקבל עיתונות טובה, איכותית ובעיקר אמינה הפך בעינינו לחשוב מאי פעם.

כן, לכולם יש דעות - ושיח הפוזיציה הוא הדומיננטי: אבל הפעם החלטנו בוואלה! ברנז'ה שהסקר לא יבדוק מי צועק יותר חזק, מי מקבל יותר לייקים, מי שופר יותר גדול ומי מצייץ הכי טוב - ובחרנו לחזור לבסיס האם: מי הכי אמין. מי נתפס בפני הציבור ככתב הלא מוטה וכפרשן האובייקטיבי. בחלקים הבאים נבחן מיהו בעל הטורים ששווה לקחת בחשבון את דעתו, מי נתפס כטוב יותר בסיקור הקורונה ומיהו המגיש המהווה סמכות מקצועית ומהימנה בעיני הציבור.

ולסיום ההקדמה הארוכה, הסתייגות מתודולוגית: בדיוק כמו בסקרים פוליטיים - צריך לזכור שבסוף, גם סקרים הם דבר מוגבל, לעיתים שטחי, שלא בהכרח משקף נאמנה הכל - ובוודאי מוטה ממצב רוח ומאמת לשעתה. נזכיר גם כי פעמים רבות, בוודאי כשמדובר בעיתונאים - בעין הציבורית לא ממש קיים הבדל בין אמינות לפופולריות, שכן אנשים נוטים להעריך ולאהוד את מי שבעיניהם נתפס כאמין. נוסיף גם כי רשימת העיתונאים הורכבה על ידי וואלה! ברנז'ה ו-Direct Polls LTD וייתכן כי במקום אחר הייתה מתפתחת רשימה שמית אחרת. ועדיין, הקו שהנחה אותנו היה ניסיון לקבל הצצה לאופן בו נתפסת צמרת העיתונאים הישראלית בעיניי כלל הציבור.

הפרשנים המשפטיים: מה עומד מאחורי הנתונים?

מעבר להיות פלג בראש הרשימה ואחריו עיתונאי חדשות 13 ברוך קרא, הנתון הבולט ביותר בסקר, מתוך 12 פרשנים משפטיים המכסים את התחום בשנה הסוערת של משפטי ראש הממשלה, רק שניים מקבלים בסקר ציון חיובי בדירוג האמון והדיוק (תמר אלמוג מכאן 11 ואבישי גרינצייג מגלובס). כל השאר סווגו יותר כלא אמינים ולא מדויקים בדיווחיהם.

המדגם נערך על ידי שלמה פילבר וצוריאל שרון באמצעות Direct Polls LTD עבור וואלה! ברנז'ה, בין התאריכים 25 עד ה- 26 באוגוסט 2021, באמצעות מערכת דיגיטלית בשילוב פאנל, בקרב 540 משיבים בוגרים (18+) מכלל האוכלוסייה דוברת עברית בישראל החשופה לתקשורת רדיו וטלוויזיה. טעות הדגימה הסטטיסטית 4.5%+- בהסתברות של 95%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully