וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בתאגיד נערכים למלחמה: אסיפות חירום, הפגנות ופנייה לנשיא המדינה

עודכן לאחרונה: 22.1.2023 / 14:50

מנכ"ל התאגיד גולן יוכפז באסיפת עובדים שכינס: "70% מהציבור בישראל - יהודים וערבים, חילוניים ודתיים, ימין ושמאל - מבקשים שלא לפגוע בכאן". בתוך כך, בארגון העיתונאים יקיימו כנס חירום בתל אביב ובאגודת העיתונאים קוראים לנשיא המדינה להתערב

"קשה לי, אפילו עוד יותר, לחשוב מה עובר על חברינו, יוצאי רשות השידור והחינוכית, שהקימו כאן את התאגיד החדש ונכנסים בתוך פחות מעשור לסרט נוסף כזה, לסיוט נוסף כזה"

נערכים למאבק: יו"ר כאן, גיל עומר ומנכ"ל כאן, גולן יוכפז כינסו היום (ראשון) את עובדי תאגיד השידור הציבורי לאסיפת חירום ראשונה בירושלים נוכח הכוונות לפגוע בתאגיד השידור הציבורי ונשאו דברים יחד עם נציגי ועד העובדים אלירן גבאי ויואב קרקובסקי.

כזכור, בשבוע שעבר נחשפה תוכניתו המלאה של שר התקשורת שלמה קרעי, במסגרתה מתוכנן קיצוץ של לפחות מחצית מתקציב התאגיד, וכן הפרטה מוחלטת של מחלקות נוספות בו, שמשמעותן בפועל סגירת השידור הציבורי.

גיל עומר, יו"ר כאן, אמר: "בלי שידור ציבורי אין חדשות נטולות אינטרסים ועצמאיות. חדשות שמוכתבות מלמעלה - על ידי מי שאינם בעלי מקצוע, בעלי הון או פוליטיקאים - פוגעות בראש ובראשונה בחוסנה של החברה; בלי שידור ציבורי יש גם פגיעה אנושה בתרבות, ביצירה הישראלית וביוצרים; בלי שידור ציבורי לא ניתן לשדר לאזרחים המתקשים בהבנת עברית ולבני מיעוטים שונים המרכיבים את החברה בישראל וצריכים להיות ולהרגיש חלק ממנה. בלי שידור ציבורי אין הנגשה ראויה לבעלי מוגבלויות וצרכים מיוחדים; אין שידור איכותי לילדים ונוער. בלי שידור ציבורי נפגע אנושות האינטרס הציבורי".

גולן יוכפז, מנכ"ל התאגיד, אמר: "לפני ימים אחדים הונח על שולחני סקר, שבוצע לבקשת התאגיד, על ידי חברת סקרים מהבולטות בישראל, סקר שביקש לבחון מה עמדת הציבור מול הכוונות לפגוע בנו - קרוב ל-70% מהציבור בישראל - יהודים וערבים, חילוניים ודתיים, ימין ושמאל - מבקשים שלא לפגוע בכאן בשום דרך. זה מדד אמון גבוה כמעט יותר מכל גוף ציבורי אחר בישראל לבד מצה"ל".

יוכפז הוסיף: "אני יודע, בוודאות, שישנם-פה עובדות ועובדים שכבר שבועות לא ישנים בלילה, שיש אחרים שחווים התקפי חרדה, ממש כך, שאחרים לא יודעים מה להשיב לילדיהם או לבני ובנות-זוגם, כשהם שואלים האם 'הולכים לסגור לאימא את התאגיד?'. קשה לי, אפילו עוד יותר, לחשוב מה עובר על חברינו, יוצאי רשות השידור והחינוכית, שהקימו כאן את התאגיד החדש ונכנסים בתוך פחות מעשור לסרט נוסף כזה, לסיוט נוסף כזה. יש גם זווית חיובית, מרגשת, בטלטלה שאנחנו עוברים בשבועות האחרונים - הגיבוי שאנחנו מקבלים מחברינו לתעשיית הטלוויזיה והעיתונות כמעט מקיר לקיר: יוצרים, מפיקים, אומנים, מוסיקאים, כותבים, אנשי בימה, אנשי תעשיית הטלוויזיה והקולנוע - שותפינו האמיתיים, והשותפים לגורלנו".

כנס חירום בתאגיד השידור. צילום גולשים, תמונות גולשים
כנס חירום בתאגיד השידור/תמונות גולשים, צילום גולשים

"העובדים, ההנהלה והמועצה עובדים שכם אל שכם"

יוכפז התייחס גם להופעות של עיתונאים בכלי תקשורת מתחרים במהלך סוף השבוע, שהביעו תמיכה בתאגיד. "בהקשר הזה זכות מבחינתי לציין את חברינו בקשת שנלחמים נגד הפגיעה בתאגיד בחדשות, בתוכניות השונות ובסאטירה, וחברינו ברשת 13 - אילה חסון, מתן חודורוב, גיא לרר ואחרים שלא חששו להביע את עמדתם בעד המשך שידורינו", אמר.

נציגי ועד עובדי התאגיד, אלירן גבאי ויואב קרקובסקי, אמרו בכינוס העובדים: "במאבק נגד סגירת תאגיד השידור הישראלי, העובדים ההנהלה והמועצה עובדים שכם אל שכם. נשתף פעולה באופן מלא. אנחנו מייצגים אלף עובדים של השידור הציבורי שעוברים פעם אחר פעם איומים על שלום ומקור פרנסתם. עבור חלק גדול מהם שבאו לכאן מרשות השידור, הטלוויזיה החינוכית ואפילו מערוץ 10, אין זה מאבק ראשון, ואנחנו לא נוותר, עד שנוריד את האיום הזה מעל ראשנו. עובדי כאן מאוחדים בוועד אחד חזק ומלוכד, ורואים במשימה הזו של הצלת התאגיד משימה שתכליתה שימור גוף תקשורת מוביל ועצמאי, המבטא את קולם של כלל מגזרי הציבור הישראלי, בהגינות, ומהווה פרנסה לאלפי בתי אב ואם. אנחנו נערכים למאבק ארוך, ואנחנו צריכים אתכם איתנו במאבק הזה".

כנס חירום בתאגיד השידור. צילום גולשים, תמונות גולשים
כנס חירום בתאגיד השידור/תמונות גולשים, צילום גולשים

בתוך כך, בארגון העיתונאים הודיעו על כנס חירום שיכנסו כבר בשבוע הבא בתל אביב, תחת הכותרת "לא נאפשר את חיסול השידור הציבורי". מטעם הארגון נמסר: "השר קרעי הכריז מלחמה על השידור הציבורי. שר התקשורת מוביל קיצוץ דרמטי בתקציבו של תאגיד השידור הישראלי, על מנת להחלישו ולהפוך אותו לגוף תקשורת רמוס, כנוע ומפוחד. להרוס את מה שנבנה בשנים האחרונות בעמל רב. הדבר עלול להביא בסופו של דבר לסגירת התאגיד בתוך זמן קצר.

"שידור ציבורי עצמאי ובלתי תלוי בבעלי ממון ובאינטרסים מסחריים או פוליטיים הוא הכרחי בחברה דמוקרטית. הצעדים המתוכננים יפגעו פגיעה אנושה ביכולת לייצר כאן עיתונות חופשית, ברנסנס התרבותי שנוצר בכאן, ובפרנסתם של אלפי עובדים, שכירים ועצמאים, שפרנסתם תלויה - ישירות ובעקיפין - בתאגיד".

כנס חירום למען התאגיד. ארגון העיתונאים, אתר רשמי
כנס חירום למען התאגיד/אתר רשמי, ארגון העיתונאים

"אמירות גורפות ומסוכנות"

גם באגודת העיתונאים ירושלים נרתמים למאבק התאגיד, וקוראים לנשיא המדינה: "התערב כדי להציל את השידור הציבורי.

"החזקת מאות עיתונאים תחת אזהרה ואיומים על מטה לחמם עלולה להוביל לפגיעה אנושה בחופש העיתונות, גם אם השר קרעי לא יצליח לחנוק למוות את השידור הציבורי", כותבים ראשי אגודת העיתונאים ירושלים, עפרה סתת מילוא ומיקי קליין לנשיא המדינה, יצחק (בוז'י) הרצוג.

ראשי האגודה מציינים במכתבם כי מאות מעיתונאי תאגיד השידור הישראלי ועובדיו, חברות וחברי אגודת העיתונאים ירושלים חווים שוב איומים מפורשים על עתידו של השידור הציבורי ועל ביטחונם התעסוקתי. לרבים מהם זה כבר הסיבוב השני שבו הממשלה מנסה לחסל את ביתם המקצועי - השידור הציבורי.

במכתב הם קוראים לנשיא "לפעול על מנת לאפשר הידברות רצינית שתסיר מסדר היום אמירות גורפות מסוכנות שאינן לוקחות בחשבון את חשיבותו של השידור הציבורי לדמוקרטיה הישראלית". אמירות שלדבריהם אינן לוקחות בחשבון את אלפי העובדות והעובדים, במעגל המיידי והרחב יותר שכעת מטלטלים את ביטחונם התעסוקתי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    3
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully