וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

למה אבישי בן חיים לא חתם על המכתב נגד יוליה שמאלוב-ברקוביץ'

וואלה ברנז'ה

עודכן לאחרונה: 24.6.2024 / 12:54

הפרשן לענייני חרדים אבישי בן חיים ('חדשות 13'), שהיה במילואים רוב התקופה מפרוץ המלחמה, פרסם את ספרו החדש. בשיחה עם אראל סג"ל ודוד ורטהיים ב־103fm, הוא התייחס לחוק הגיוס ("בדיחה, זה פשוט לא יקרה) ולמשבר בחדשות 13, ומסביר למה שבר שתיקה דווקא בידיעות. האזינו

ברוכי ואבישי בן חיים. חדשות 13, צילום מסך
ברוכי ואבישי בן חיים/צילום מסך, חדשות 13

הכתב והפרשן לענייני חרדים ד"ר אבישי בן חיים ("חדשות 13"), שהיה במילואים רוב התקופה מפרוץ המלחמה ועד היום, פרסם את הספר החדש 'החרדים, דע את האוהב - המסע להכרת העולם החרדי'. בשיחה עם אראל סג"ל ודוד ורטהיים ב־103fm, הוא שיתף בתוכן הספר והתייחס למצב הביטחוני, החברתי והפוליטי המורכב בצל מלחמת חרבות ברזל, זה יומה ה־262.

בשיחה מסביר בן חיים מדוע לדעתו חוק הגיוס הוא "בדיחה", ופוסק ש"זה פשוט לא יקרה".

כחלק משהתיקה שגזר על עצמו מאז ה-7/10, בן חיים כמעט ולא מקיים כמעט קשר עם כתבי החברה בחודשים האחרונים. הוא לא מגיע למערכת ולא מביע עמדה (מטוב ועד רע) בענייני מאבק העובדים. בשיחה הוא מסרב לאשר שחתם על מכתב ההתנגדות למינוי המנכ"לית החדשה יוליה שמאלוב-ברקוביץ' - מינוי שהקיף כמעט את כל עיתונאי החברה, למעט בודדים ביניהם מגישת שישי נטעלי שם טוב.

האזינו לשיחה המלאה:

150 עובדי החברה: "איננו מכירים במעמדך"

אתמול (ראשון) זימנה שמאלוב-ברקוביץ זימנה הבוקר (ראשון) את נציגי עובדי חדשות 13 לשיחה - ואלו סירבו להזמנה, כך נודע לוואלה ברנז'ה. במקביל, העלו עובדי החברה שלט חוצות שפונה ישירות ליו"ר רשת נדב טופולסקי ומטיל עליו את האחריות למינוי ותחלופת הבכירים הגבוהה שהובילה, לטענתם, למשבר.

במכתב תגובה מטעם עובדי חדשות 13 לשמאלוב-ברקוביץ' נכתב: "על אף שאיננו מכירים במעמדך כמנכ"לית החברה ופועלים לבטל את עצם המינוי, החלטנו להשיב מטעמי נימוס להזמנתך להיפגש עמנו. אנו דוחים בתוקף הצעה זו, שיש בה משום ניסיון ליצור מראית עין של קשר בין נציגות העובדים לבין מנכ"לית שלתפיסתנו, מינויה לתפקיד אינו לגיטימי בהיותה: חסרת כשירות לתפקיד, בעלת זיקה פוליטית מובהקת, נגועה בניגוד עניינים ומי שנושאת על גבה 'קופת שרצים' של התבטאויות נגד נשים וציבורים אחרים בישראל.

"הדברים פורטו בהרחבה בעצומה שעליה חתומים בשמותיהם כ-150 מעובדי החברה, אשר נשלחה לדירקטוריון מיד עם החלטתו על מינוייך, ודומה כי אין עוד צורך להכביר מילים בעניין. את כל מאמציה משקיעה כיום נציגות העובדים בשאיפה להוביל להחלפתך בהקדם האפשרי, ובכך להשיב לחברת החדשות את הניהול העיתונאי, המקצועי ונטול הפניות שהיא זקוקה לו כל כך".

עוד בוואלה!

אחרי שכינה אותם "אל-ג'זירה 12": חדשות 12 תובעת את אלי ציפורי

לכתבה המלאה

ביום שישי עתרו עיתונאי החברה ביחד עם ארגון העיתונאים לבג"ץ כנגד הרשות השנייה ודירקטוריון חדשות 13, בבקשה לפסול את מינויה של שמאלוב-ברקוביץ' לניהול החברה. "מועצת המנהלים קיימה הליך מינוי לא תקין, בניגוד לסטנדרטים המוכרים להליך מינהלי תקין וראוי, בווודאי ביחס למינוי לתפקיד כה משמעותי. לא נקבעו ולא פורסמו תנאי סף, לא פורסם קול קורא, לא פורסמה רשימת מועמדים, ועדת האיתור הביאה לאישור מועצת המנהלים מועמדת אחת בלבד שאושרה לאחר דיון קצרצר", נכתב בעתירה.

"מינויה לוקה בחוסר סבירות קיצונית. מועצת המנהלים לא שקלה את היעדר ניסיונה המקצועי, את הביקורת החריפה שהובעה כלפיה ע"י מנכ"ל משרד התקשורת, את ההתנהלות הבלתי עניינית שלה נגד חברת החדשות שעלולה היתה להוביל לחיסול החברה, ואת עובדה שהניחה לשיקולים פוליטיים להטות את שיקול דעתה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    3
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully