ב-2 וב-10 לא נכנעו ללחץ ש"ס לשדר את לוויית כדורי

חרף פניות של יו"ר ש"ס אלי ישי והודעת הרשות השנייה על החלטת שידור חי משותפת - ב-10 וב-2 העבירו רק תמצות מסע הלווייה. מיוחד

לי-אור אברבך
29/01/2006

החל מהבוקר (א') הפעילו אנשי ש"ס ובראשם יו"ר המפלגה אלי ישי, לחץ על גורמי השידור במדינה על מנת שאלה ישדרו בשידור חי את הלווייתו של זקן המקובלים, הרב יצחק כדורי ז"ל.

ישי פנה בכתב וטלפונית אל מנכ"ל חברת החדשות של ערוץ 2, שלום קיטל ואל מודי פרידמן, מנכ"ל ישראל 10, וכן אל מנכ"ל רשות השידור, יאיר אלוני. פנייה דומה נעשתה אל גל"צ ואל ראשי הרשות השנייה. לדברי גורמים בש"ס, הראשונים להעתר לבקשה היו חדשות 2 ורשתות הרדיו, כאשר ב-10 ובערוץ הראשון הבטיחו לשקול את הבקשה.

לאחר התייעצויות הוחלט בישראל 10, חרף הלחצים שהופעלו על הערוץ מצד ש"ס, לא לשדר בשידור חי את הלווייה אלא רק להעביר את הספד הנשיא יחד עם קטעים שישולבו בתוך מבזקים. גם בחדשות 2 הוחלט בסופו של דבר לערוך שידור מיוחד שיארך חצי שעה בלבד ולא לשדר את כל הלווייה. בערוץ הראשון, לעומת זאת, שידרו את הלווייה במלואה.

גם יו"ר הרשות השנייה, נורית דאבוש פעלה למען שידור חי של הלווייה ואף הודיעה על הסכמה משותפת בנושא, מה שהוכח כלא נכון.

בשיחות עם הגורמים השונים הדגיש ישי את הצורך התרבותי בשידור הלווייה - משום שהרב כדורי היה דמות חשובה לציבור. "אם שודרו לווייות אהוד מנור ונעמי שמר, אין סיבה שלא ישדרו את לוויית הרב למען הרבבות שלא יכלו להגיע ללווייה", אמר בצהרים לוואלה! ברנז'ה גורם בכיר בש"ס.

דאבוש אמרה, כי "הרב כדורי הוא גיבור תרבות לחלק גדול מהאוכלוסייה בישראל. הלוויתו מהווה אירוע ציבורי לכל דבר ולכן יש לשדר את ההלוויה בשידור חי".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully