קובלנה נגד רוזן ומודי פרידמן

ד"ר יוסף ברנר הגיש קובלנה פלילית לבימ"ש השלום בעקבות שידור כתבה ב"זה הזמן". לדבריו, הוא הוצג כ"שרלטן המנצל חולי סרטן"

אלכסנדר כץ
23/04/2006

מנהל היחידה האונקולוגית של בית החולים וולפסון, ד"ר יוסף ברנר, הגיש היום קובלנה פלילית כנגד מנכ"ל ערוץ 10 מודי פרידמן, מגיש התכנית "זה הזמן" עמנואל רוזן ועורכת התכנית טלי בן עובדיה. הקובלנה הוגשה באמצעות עו"ד אורי שנהר, לבית משפט השלום בתל אביב, ובה נטען כי השלושה עברו עבירה פלילית של פרסום לשון הרע בכוונה לפגוע בשמו הטוב של ברנר.

הרקע לתביעה הוא כתבה ששודרה ב-20 בדצמבר 2005 בתוכנית "זה הזמן", בה הוצג ד"ר ברנר כמי שמנהל מרפאה פרטית ובה הוא נותן טיפולים רפואיים אלטרנטיביים משלימים לחולי סרטן הפונים אליו, בנוסף לפעילותו בבית החולים וולפסון.

בקובלנה נטען כי ד"ר ברנר הוצג על ידי אנשי התוכנית כנוכל, המבטיח לחולי סרטן הבטחות שווא לפיהן הטיפולים אותם הוא מעניק ירפאו אותם בוודאות וכי הטיפולים הם המצאה של ד"ר ברנר ואף גורם רפואי בעולם אינו מכיר אותם.

קדימונים, פרסומות ומהדורת החדשות

קדמו לתוכנית, גם שידור פרסומות בקול ישראל, קדימונים בערוץ 10 ודיווחים במהדורת חדשות 10. בין היתר מציין ד"ר ברנר את תשדיר פרסומת ששודר בקול ישראל, בו נאמר: "הקולגות קוראים לו שרלטן. המומחים טוענים שהוא מוכר אשליות. מיהו הרופא המנהל בבוקר מחלקה אונקולוגית ובערב מבטיח לרפא אתכם בשיטות אחרות. זה הזמן, הערב בתשע, בישראל 10".

ד"ר ברנר טוען בקובלנה, כי הדברים שנאמרו עליו, הם בגדר הוצאת לשון הרע, וגרמו לו לנזק עצום ובלתי הפיך ושודרו אף על פי שהנאשמים ידעו כי אין בדברים אמת וללא בקשת תגובה מצדו. עוד הוא מציין כי הנתבעים השמיטו פרטים מהפרסומים והסתירו מידע שהיה ברשותם שהיה "מוציא את העוקץ מהפרסום עצמו".

עמנואל רוזן סירב להגיב. מערוץ 10 נמסר כי "לא הגיעה אלינו כל תביעה או פנייה בנושא".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully