הוגשו כל ההצעות למכרז הכנסת

חמש קבוצות הגישו את הצעותיהן למכרז ערוץ הכנסת 99, שננעל היום. ההפתעה: החינוכית הצטרפה לקבוצת 10 ו-JCS

לי-אור אברבך
24/04/2006

חמש קבוצות הגישו היום את הצעותיהן במכרז על הפעלת ערוץ הכנסת. הנציגים הגיעו למשרדי מועצת הכבלים והלוויין בתל אביב.

ראשון להגיע היה ניצן חן (הערוץ הראשון). מיד אחריו הגיעו בזה אחר זה דב גילהר וחיימון גולדברג בשם "שידורי הדמוקרטיה", קבוצה המורכבת מאולפני הרצליה, המכללה האקדמית הרצליה והעיתון גלובס.

אורי פז הגיע בשם חברת החדשות של 2, המפעילה בימים אלו את ערוץ הכנסת. לוואלה! ברנז'ה נודע, כי לאחרונה חתם פרופ' איתמר רבינוביץ', נשיא אוניברסיטת תל אביב על הסכם עם הקבוצה ובמידה ותזכה במכרז יקיים הערוץ ימי עיון ושילוב בתכנים עם הערוץ.

בהמשך הגיעו אחד מהשותפים בחברת "360 ערוצים", דדי צוקר וסמנכ"ל השיווק של וואלה! שי גולדן בשם הקבוצה "120" המורכבת משני הגופים בשיתוף אולפני מימד ומיד אחריהם הקבוצה המורכבת מחדשות 10, JCS ומהטלוויזיה החינוכית. בשם קבוצה זו הגיעו ראשי הגופים - גבי רוזנברג מ-JCS, יפה ויגוצקי מהחינוכית וגלעד עדין, מנכ"ל חדשות 10.

שילוב החינוכית נחשב להפתעה של המכרז. ויגוצקי אמרה לוואלה! ברנז'ה כי "האלמנט החינוכי" הוא התוספת שמביאה החברה לקבוצה.

האטרקטיביות שבהפעלת הערוץ גבוהה בשל המימון שתעניק הכנסת לקבוצה המפעילה, שזהותה תיחשף לא לפני יוני השנה. מדובר ב-18.7 מיליון שקלים מקופת המדינה. בימים אלו מפעילה את ערוץ 99חברת החדשות של ערוץ 2 - אולם במועצה לכבלים וללוויין דוחים טענות כי הדבר מעמיד את החברה בנקודה עדיפה.

הרכבי הקבוצות במכרז

"שידורי הדמוקרטיה" - המורכבת מ-"גלובס", "אולפני הרצליה" ו-"המרכז הבינתחומי הרצליה". בראש הקבוצה עומד עורך גלובס, חגי גולן, ולצדו דב גילהר כמנהל התוכניות וחיימון גולדברג כמפיק הראשי.

- קבוצת חדשות 2 - בהובלת אורי פז כמנכ"ל, מנהלת התוכניות, עידית בן-יאיר והמפיק הראשי, גוסטבו פולונסקי.

- קבוצת JCS וחדשות 10 - המנכ"ל המיועד על ידי הקבוצה הוא ישראל סגל, ולצדו, אדם שוב כמנהל התוכניות ואלי דדון כמפיק הראשי.

- קבוצת "120" - אולפני מימד, וואלה! ו-"360 ערוצים". בראש הקבוצה עומד, ראודור בנזימן, מנהל התוכניות הוא יוסי רונן והמפיק הראשי הוא יוסי אבישי.

- ערוץ 1 - המנכ"ל המיועד, יעקב אחימאיר, ולצדו ניצן חן וקרן נויבך.

(עדכון אחרון: 14:45)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully