וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דירקטוריון מעריב אישר: מעבר למהדורה דיגיטלית

31.8.2012 / 12:21

על פי התוכנית, לעיתון תוזרם הלוואה של 15 מ' ש', ועם גיוס כספים ממשקיע חיצוני יעבור העיתון למודל פעילות של אתר אינטרנט בלבד בימי חול. ועד העובדים בירך על ההחלטה

דירקטוריון מעריב אישר הבוקר לעיתון קבלת הלוואה של 15 מיליון ש"ח לעיתון, והודיע לבורסה על תכנית ההצלה. בתכנית: גיוס כספים ממשקיע חיצוני אשר מגעים איתו כבר מתקיימים בימים אלה, ומעבר למודל פעילות של אתר אינטרנט בלבד בימי חול ומהדורה מודפסת בימי שישי וחג בלבד.

"לחברה דרושים מזומנים לשם מימון המשך פעילותה השוטפת בטווח הזמן המיידי", נכתב בהודעת העיתון לבורסה הבוקר. "מלבד האשראי הזה, אין לה מקורות זמינים למימון צרכיה הכספיים השוטפים", התייחס מנכ"ל העיתון טל רז למצבה הכלכלי הרעוע של החברה. במעריב מתכוונים למכור את בית הדפוס בבת-ים, הנמצא על אזור שכלל הנראה יוסב לכדי שכונת מגורים. העסקה צפויה להניב לעיתון 200 מיליון ש"ח.

אתמול הפגינו כמאה מעובדי העיתון וקראו לדירקטוריון לאשר את הזרמת הכספים ואת התכנית שתמנע את סגירת העיתון. חגי מטר, יו"ר ועד העיתונאים במעריב מסר הבוקר: "אין ספק שאנחנו נמצאים בתקופה קשה מאוד. אני שמח שניתנה למעריב ולאלפיים המשפחות המתפרנסות ממנו את ההזדמנות להוכיח את הרלבנטיות שלנו לדמוקרטיה בישראל", אמר מטר.

"אין לי ספק שעוד נכונו לנו מאבקים רבים. כל שוק התקשורת במשבר שלא ידענו כמותו. זהו משבר שמסכן את מקומות עבודתם של 30,000 איש בענף, משבר שמחליש את העיתונות והעיתונאי, ושיש לו השלכות לא פשוטות על חופש הביטוי בישראל".

מאז רכשה קבוצת IDB את השליטה במעריב, היא הזרימה לקופת העיתון יותר מ-300 מיליון שקל, אולם הפסדיו רק הולכים ומתעצמים. לפני חודשיים, לאחר שדירקטוריון החברה הורה להנהלת מעריב להציג בפניו תכנית להקטנה ניכרת של הוצאות החברה, פנה מנכ"ל העיתון לעובדים ובישר להם על חלק ראשון של מהלך קיצוצים שכלל פיטורי עובדים.

עוד בנושא:
הפגנת חירום של עובדי מעריב: "אשרו תכנית ההבראה"
"האדמה רועדת וישנם מהלכים להבראת מעריב. איפה אתם? מה עשיתם מאז?"
מחריפה המחלוקת בין ארגון העיתונאים לבין אגודת העיתונאים סביב ייצוג עובדי מעריב

  • עוד באותו נושא:
  • מעריב

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully