ערוץ 9 משך את התביעה נגד הוועדה למדרוג

בערוץ 9 תבעו בטענה כי נתוני הרייטינג שהוועדה מפרסמת אינם תואמים את המציאות בקרב אוכלוסיית העולים. יסכימו להמשך בדיקה פנימית

דוד אברהם

הוועדה למדרוג הודיעה הבוקר (ראשון) כי תערוך בדיקה של טענות ערוץ 9 לפיהן נתוני הרייטינג שהיא מפרסמת אינן תואמים את נתוני הצפייה בקרב העולים. בעקבות ההודעה, שניתנה במסגרת דיון שהתקיים הבוקר בבית המשפט המחוזי בירושלים, החליטו בערוץ 9 למשוך את התביעה.

בערוץ 9 דרשו מבית המשפט להורות על מינוי מומחה חיצוני לבדיקת נתוני הצפיה שמופקים ממערכת ה"פיפל מיטר" שבה משתמשת הוועדה. בשלב זה, ויתרו בערוץ 9 על הדרישה לבדיקה חיצונית, והסכימו כי בתוך חודשיים תגיש הוועדה תוצאות בדיקה פנימית שתערוך ובה תבדוק את נושא התחלופה שהייתה בפאנל בקרב צופים מאוכלוסיית העולים.

לפני קצת יותר משנתיים פנו בערוץ 9 לוועדה למדרוג וטענו כי קיימת ירידה בהיקף הצפייה של העולים החדשים בטלוויזיה. "הערוץ הגיע למצב שהוא לא יכול למכור פרסומות", אמר הבוקר פקליטו של הערוץ בדיון, במסגרת התביעה שהגיש ערוץ 9 לפני שלושה חודשים.

בעקבות הפנייה ביצעה הוועדה, בראשות ד"ר יפעת בן חי-שגב, בדיקות בסיוע היועץ הסטטיסטי מטעמה וקבעה כי בכולן לא נמצא פגם או כשל במערכת או בנתוני הצפייה המפורסמים על-ידה והשיבה כי התביעה מופרכת. ערוץ 9 לא הסתפק בכך והגיש בקשה לבית המשפט המחוזי בירושלים לחייב את הנהלת הוועדה למנות מומחה חיצוני לבדיקת הנתונים.

מערוץ 9 נמסר בתגובה: "הוועדה ביקשה לבצע את הבדיקה שדרש הערוץ תוך 60 יום. הערוץ נענה לבקשתה ובשלב זה משך את התביעה מבית המשפט עד להשלמת התהליך".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully