”קידום הזכייניות? הכי חשוב שלא יתערבו לי בביבי וביאיר ובקוטג’"

על חדשות 10: "כמה אפשר להאשים את הפלטפורמה"; על יונית לוי: "השיגה לבד ריאיון עם אובמה"; ועל התפקיד: "כל יום יש החלטה שאתה מצטער עליה". עורך חדשות 2 גיא סודרי מדבר

דוד ורטהיים, עורך וואלה! ברנז'ה
05/01/2014

שנת 2013 הייתה שנה פנטסטית עבור חברת החדשות של ערוץ 2: הרייטינג של המהדורה המרכזית התייצב על הממוצע הגבוה ביותר בעשור האחרון, 23.6% בקרב משקי בית יהודיים, תוך שהפער מול מהדורת המתחרים מתרחב והטבלה משובצת בהצלחות יוצאות דופן כמו משדר בחירות ומשדר סופה מיוחד. באמצע השנה הוארכה כהונתו של מנכ"ל החברה, אבי וייס, בצעד שהוא הבעת שביעות רצון של בעלי הבית במוצר המוגמר. על עריכת המוצר הזה מדי ערב מופקד גיא סודרי שסוגר בימים אלה שש שנים בתפקיד העורך הראשי של המהדורה המרכזית. הוא אמנם לא דיבר במשך שנים עם התקשורת, אבל סיכום שנה כמו זו הוא ככל הנראה סיבה מספיק טובה לשבת עם וואלה! ברנז'ה לשיחה.

2013: רשת מזנקת, קשת מתחזקת, ערוץ 10 מלקק את הפצעים
קרן מרציאנו: המסמר האחרון בארון המתים של ה"טאלנט"?

השנה האחרונה שלכם הייתה טובה, אבל גורמים בערוץ 10 אומרים שחלק ניכר מההצלחה שלכם קשורה לפלטפורמה – שהיא כידוע ערוץ 2.

"קודם כל זו לא שנה מעולה, אלו שש שנים מעולות. זו מגמה. קח לדוגמא את הנתונים ב-2007. הממוצע השנתי של חדשות 10 היה אז 10.9%. בחדשות 2 עמדו באותה שנה על ממוצע של 19.9%. קדמו לכך חמש שנים שהפער בהן הצטמצם כל שנה. ואני מזכיר שאז לא היו להם את 'היפה והחנון' או את 'הישרדות'. הפער מאז רק הולך וגדל אז כמה אפשר להאשים את הפלטפורמה".

ברבעון האחרון של 2013 הם דווקא צמצמו אותו שוב.

"בתחילת 2013 הם הגיעו לשיא שלילי של שמונה שנים. יולי אוגוסט היו החודשים הכי גרועים שלהם מזה עשור. אני לא מדבר על ינואר. אנחנו עשינו את הנתון הכי גבוה שלנו בעשור האחרון ואולי מאז ומעולם. גם כשאני הייתי בערוץ 10 אמרנו שאנחנו עושים יותר טוב".

טוב לדעת (מקודם)

מבצע מיוחד לגולשי וואלה על המזרונים הטובים בעולם

מוגש מטעם ד"ר קומפורט
דיפולט. דיפולט, מערכת וואלה!
"גם כשאני הייתי בערוץ 10 אמרנו שאנחנו עושים יותר טוב". סודרי(צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)

"המהדורה אמורה לסחוב למעלה, לא למשוך למטה"

אבל הם מתרוממים ומציגים עליה, וגם מובילים לא אחת את סדר היום. הנה, את הקונספט של פורמט הכתבות בסוף המהדורה לקחתם מהם. יכול להיות שמצמצתם?

"אני לא חושב שהמציאו כאן פטנט. אנחנו עשינו לפני 8 שנים סדרות כתבות. אני זוכר שהייתי בערוץ 10 ועשינו סדרה עם חיים ריבלין. הם החליטו לעשות את זה כל שבוע. זה הקונץ החדש. יופי".

ואתם, מתכוונים להמשיך עם זה?

"אנחנו מתכוונים להמשיך עם מה שאנחנו עושים, בערך אחת לחודש. הם עושים את שלהם ואנחנו את שלנו. הכל בסדר".

"ועוד מילה בעניין הרייטינג: אחרי יולי אוגוסט הגרוע שלהם בכל הזמנים הם לקחו החלטה. תשאל מנהל מתחיל בטלוויזיה איך מעלים את הרייטינג – והוא יגיד לך בלי לחשוב – תוריד פרסומות. בחדשות 10, לא יודע מי, אולי רפי גינת, פעלו בהתאם ולקחו צעד אמיץ – לחתוך חצי מהפרסומות שלהם במהדורה. זו לא תקופה כלכלית מתאימה, והם בכל זאת בחרו לעשות את זה".

גם אתם עשיתם את זה.

"מתי חתכנו פרסומות או ויתרנו על ברייקים?".

לא חתכתם, אבל הארכתם את המהדורה, גם זו מניפולציה.

"גם ערוץ 10 עושה את זה. עזוב את זה, זה בדרך כלל צרכים של זכיין שצריך לסגור תוכניות עד 23.00".

שורה תחתונה: אתם לא בלחץ מהעלייה שלהם?

"ממה בלחץ, מהשנה הטובה בכל הזמנים? משיא של 45.5% במשדר הבחירות? מראיון שני של אובמה לאותו כלי תקשורת? שאגב, זה הישג של יונית לוי שהביאה אותו לגמרי בעצמה".

בעצמה?

"כן. לבד. מההתחלה ועד הסוף סגרה בעצמה. ולא האמנו שזה בכלל יכול לקרות. הרי הבית הלבן ידוע בפרוטוקולים המסודרים שלו כלפי כלי תקשורת".

אתה לא יכול להתכחש לזה שלכם יש פרה פריים חזק יותר, ופריים טיים חזק הרבה יותר.

"חשוב שיהיה ברור - זו לא החלטה טריוויאלית לחתוך חצי מהפרסומות. תסתכל על לוח שידורי האקטואליה של ערוץ 10 – 'הכל כלול', 'רפי רשף', 'לונדון וקירשנבאום' וגיא פינס שעושה עבודה מדהימה ברייטינג ויש לנו קרב אתו וגם עובר לעיתים קרובות את המהדורה – כולם עם שני ברייקים. רק המהדורה המרכזית בלי. להזכירך בנובמבר פינס אפילו עבר את המהדורה ברייטינג. הוא מוסר להם (מעביר את השידור ד. ו.) עם 11% ברבע האחרון ואמנון לוי מקבל אותם עם מעל 10%. באמצע יש בור עם ברייק אחד. המהדורה אמורה לסחוב למעלה, לא למשוך למטה. מסר לך פינס ב-11%? תעשה 12-13%".

שנינו יודעים שמדובר בהרגלי צפייה ארוכי טווח. להם אין אחרי זה כלום ולכם יש כל יום תוכניות עם 30-40% צפייה שמחכות לכם על מגש של כסף. זו גם הטענה שלהם.

"לפני שבועיים הושקה היפה והחנון עם 20.8%, זה אומר שאנשים יודעים שיש ערוץ 10 בשלט. הם טוענים את זה כבר 10 שנים. מה שאני אומר זה שחדשות 10 מציגים מצגת של עלייה דרמטית, אבל כשהפרה פריים מתחזק והפריים טיים מתחזק ואתה בקושי – זה לא הישג כזה דרמטי. ועם כל זה אנחנו עלינו. רייטינג זה לא הסיפור, העובדות הן חד משמעיות".

דיפולט. דיפולט, מערכת וואלה!
"הישג של יונית לוי שהביאה אותו לגמרי בעצמה". הריאיון עם אובמה(צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)

"התקלה בשידור - אחד הימים הטראומטיים ביותר"

יש תחושה שלאחרונה יש אצלכם הרבה תקלות: הבטחות בליין אפ שלא מתקיימות וגם תקלות טכניות.

"חברת החדשות סגרה בשנה האחרונה פער טכנולוגי של עשר שנים. ערוץ 10 עובד מיומו הראשון עם מערכות דיגיטליות ואצלנו עברנו לזה רק השנה, ביום אחד, ולקח לנו שבוע וחצי להתאפס על עצמנו. בשבוע הזה המחשב שיחק בנו. היום הזה נכתב בדברי הימים של חברת החדשות כאחד הטראומטיים ביותר".

עד כדי כך?

"כן. כל רגע הגיעה תקלה מסוג חדש. ואתה רק רוצה לחזור הביתה, שייגמר הדבר הזה. לפני זה עבדנו על מערכות אנלוגיות עם איכות ירודה, ואני אומר לך בכנות, זה היה מבאס, לראות כתבות מושקעות שמרצדות על המסך בגלל טכנולוגיה בעייתית. זה היה מביך, אתה יודע שהאולפן נראה מיליון דולר והכל מתקתק, ואז הכתבה לא יוצאת טוב".

ומה לגבי תקלות תוכניות כמו הפרת צו איסור פרסום בפרשת הברנוער?

"נכון, הייתה תקלה, בדקנו והפקנו לקחים".

השבוע פורסם בעין השביעית תמליל שיחה של ראודור בנזימן, לשעבר מנכ"ל חדשות 10, שמסביר במילותיו שלאודר סגר עם אדלסון את נושא ההתנצלות מעל ראשו. דבר כזה יכול לקרות אצלכם? הדירקטוריון מתערב לכם בתכנים?

"חד משמעית, לא".

אבל רק בשבועיים האחרונים שודרו אצלכם כתבות קידום ל"הכוכב הבא", "מאסטר שף" ו"ארץ נהדרת".

"בשש השנים שאני פה לא זכורה לי התערבות של הדירקטוריון או הזכייניות בתוכן. לפעמים מתקשר מישהו ואומר פה או שם, ואני מבקש ממי שצריך לטפל בהוגנות. אבל ליזום אייטם של רשימת אנשי שלומנו או אנשי לא שלומנו? ממש לא. ואתה יודע איך זה בכל מיני מקומות אחרים. בסוף אנחנו החברה הכי פתוחה עם הכי פחות השפעה ואינטרסים מבחוץ והכי הוגנת שיש בישראל. תשאל בשמאל ותשאל בימין".

לימין דווקא יש תלונות.

"לימין תמיד יש הכי הרבה תלונות. אני אגיד לך יותר מזה, יש נגד אמנון אברמוביץ' ונגד רוני דניאל. אני טוען שכשלא מגיעים מכתבים – אז זו בעיה. לא מפחידים אותי גם איומים בתביעה. מה שחשוב זה אם ננצח בתביעה".

לא הופעלו עליכם לחצים מצד קשת בפרשת אייל גולן?

"איפה נחשף הסיפור, אתה זוכר?".

כן. ועדיין.

"זהו, אין מה להוסיף, איך אומרים בבית המשפט האמריקאי - ההגנה נחה".

אתה עורך המהדורה. אתה חותם על כתבה שמקדמת את הזוכה בעונה הקודמת של "מאסטר שף" שבוע לפני עליית העונה? אין לך טיפת אי נוחות סביב זה?

"כן, אני חותם. אין לי שום בעיה איתה. בחלק האחרון של המהדורה יש כתבות צבע ותרבות. זכייניות ערוץ 2 יכולות לשאול למה הן צריכות להיפגע מזה שיש כתבה על ערוץ 8 או על 'גולסטאר' של HOT או על סרט חדש בקולנוע ולא על תוכניות שלהן. אם עושים סרט על הדולפינים ב-yes דוקו או על 'שש פעמים', למה לא עליהן?".

אף אחד לא אומר שזה תוכן לא ראוי, אני שואל למה אין גילוי נאות.

"אתה באמת חושב שיש מישהו שצופה בחדשות 2 ולא מבין שהכתבות הן על תוכניות שמשודרות בערוץ 2?".

אתה באמת חושב שהצופה מבין את מבנה הבעלויות של קשת ורשת על חדשות 2?

"הצופה לא יודע מה זה קשת ורשת, הוא יודע מה זה ערוץ 2".

אתה לא מסכים איתי שיש כאן מבנה בעייתי?

"יש יתרון גדול בזה שיש שני בעלים, זה שומר על עצמאות חברת החדשות כי יש שני בעלי בית ולרוב האינטרסים שלהם סותרים. ועזוב, אתה מדבר איתי על פעם בשבועיים?".

אז כן מתערבים.

"לא מתערבים. הדבר היחיד שחשוב להם הוא שאם עושים אייטם על מתחרים אחרים, שיעשו גם עליהם. מה שאכפת להם זה שבפעם בשבועיים ייכנסו גם דברים שלהם. וכל עוד זה ככה, בשעה 20.50, כי הם רוצים וכדי שלא ירגישו מקופחים, נו. הכי חשוב שלא יתערבו בביבי, וביאיר, ובקוטג' או בזיסר. זה הסיפור הגדול בעיתונות הישראלית. אתה רואה מה קורה ב'ידיעות אחרונות' וב'ישראל היום'. לי חשוב שאני לא אצטרך להיות נחמד לנתניהו כי ככה וככה או ליאיר לפיד או לנוחי דנקנר. הלוואי על כולם את הדבר הזה".

אז למה הרשות השנייה התערבה בנושא וחייבה את מנכ"לי החדשות לאשר אישית כתבות כאלה? או בקיצור, אני שואל שוב: האם יש לחצים מצד רשת וקשת במטרה לדחוף תכנים שלהם למהדורה?

"אני לא יודע. אלי לא מגיעים, אבל כמו שאתה רואה על המסך, מדי שבועיים יש כתבה לקראת משהו או אחרי משהו".

לא לקראת משהו שיש בערוץ 10.

"נכון, אני לא אעשה על מתחרה ישיר, אבל על כל היתר אני כן אעשה".

ומסביבת דנקנר, שהחזיק בנתח נכבד מתקציבי הפרסום אצלכם, הופנו לחצים?

"חד משמעית לא. דנקנר, אבי ניר ואבי צבי רואים את השידור כמוך".

דיפולט. דיפולט, מערכת וואלה!
"כל רגע הגיעה תקלה מסוג חדש. ואתה רק רוצה לחזור הביתה". הערב הטראומטי של חדשות 2(צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)

"יונית לוי - במקום הראשון בסקרים"

קצת על מסמך הרפז. יצא לכם פלופ.

"לך לדיווח המקורי, כי לפעמים אנחנו עושים היקשים בראש. גולן יוכפז ערך את האולפן אז, ובדיווח עצמו, מושגים כמו מסמך גלנט לא מופיעים בכלל. בסוף, אם אנחנו מורידים את הניואנסים, אז אנחנו אלו שהנחנו את המסמך הזה על השולחן. לגופו של עניין, בלי קשר, זה סיפור ענק".

ומה אתה אומר על העיתונאים שבחשו שם?

"יש הרבה עיתונאים שמתאהבים בפוזיציה הזו של צינור מקשר שמאד קרוב לאוזניים ואז הם חושבים שהם חלק מהראש. בסוף הם צריכים לזכור שהם לא אלו שנבחרו".

יונית לוי. אין ויכוח על המקצועיות שלה, אבל התקופה האחרונה במהלכה היא שוהה בחופשת לידה, מוכיחה שלפחות בטבלאות הרייטינג - יש לה תחליף.

"אם אין ויכוח על המקצועיות שלה, מה השאלה. חוץ מזה שלפי כל הסקרים הפנימיים שלנו וגם זה שהיה אם אני לא טועה בסקר מותגי השנה של 'גלובס' – היא זכתה במקום הראשון בפער עצום. מעבר לזה שהיא גם סמל".

זה בדיוק העניין, שבתקופה הזו הוכח שאין לנושא הזה משמעות. הציבור ממשיך לצפות גם בקרן מרציאנו ודני קושמרו, ואפילו יותר. אני מניח שהנושא הזה נותן לכם יותר מרחב פעולה בנושא השכר לטאלנטים.

"אני לא חושב שיונית בטופ פייב של המרוויחים בתקשורת הישראלית".

התחושה היא שמאתרגים אותה אצלכם. נניח, למה היא לא מתראיינת?

"כי זה לא באופי שלה".

אבל היא כן אישיות ציבורית.

"היא בעניין הזה שונה מכולם ויותר שומרת על פרטיותה. הרי אם היא הייתה מתראיינת היית אומר שזו תרבות הסלב ושהיא לא מבינה את מקומה. היית אומר שהתבלבלנו, ושהטאלנטים שמים את עצמם במרכז ושעיתונאי בתפקיד כזה לא צריך להגיד מה הוא חושב".

יש מינון, אתה יודע.

"היא נתנה ראיונות נדירים פה ושם".

הביקורת עליה ידועה: שהיא מנייריסטית ושהיא שמאלנית. זה מעסיק אתכם?

"איך באה לידי ביטוי העובדה שהיא שמאלנית, כי היא תיקנה את רה"מ בהקשר של ערביי ישראל? אבל כשבהתנתקות היא לקחה משפחה ועשתה עליה סדרת כתבות וחזרה אליה שוב ושוב מישהו אמר שהיא ימנית? אם היא מעירה הערה חצי פרשנית מותר לה, יש לה רקורד. מעבר לזה, יש תחושות ויש עובדות"
.
"כמובן שאני מאד מעריך גם את דני קושמרו שמחזיק שישה ימים בשבוע את חברת החדשות על המסך, ואת קרן מרציאנו שהביאה את כל הסקופים הגדולים בשנה האחרונה בכלכלה - תוכנית הקיצוצים של לפיד, החזרה שלו מהתוכנית, כל פרשת מינוי פרנקל, מינוי יעל אנדורן (למנכ"לית משרד האוצר ד. ו.) - אין סקופ גדול ב-2013 שהיא לא הביאה".

דיפולט. דיפולט, מערכת וואלה!
"אין סקופ גדול ב-2013 שהיא לא הביאה". קרן מרציאנו(צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)

"כלי תקשורת שהוא ערוץ הילדים זו בעיה"

אתה מרגיש שהציבור נהיה יותר ימני?

"אנחנו בשלטון ימין כמעט אולטרה-שמרני של חמש-שש שנים ולמי שלא תפנה יגידו לך שחברת החדשות היא הכי הוגנת בישראל. צריך לקחת בחשבון שיש המון קהלים במדינת ישראל ולדאוג שיהיה מגוון דעות על המסך. אנחנו דואגים שיהיה איזון על המסך. זה ברור קודם כל לאבי (וייס, מנכ"ל חדשות 2 ד. ו) ועומד לו מול העיניים יום יום".

הצלחתם להביא את אובמה לשני ראיונות ואת ביבי לא הבאתם לעימות לפני הבחירות.

"אנחנו בתקופה של ספין דוקטורס ויועצי תקשורת. ברור שהיינו מעדיפים שיהיה עימות. גם שלי יחימוביץ' שמאד רצתה להתעמת עם נתניהו, אחר כך כשהיא הייתה מול בוז'י הרצוג וחשבה שהיא עומדת לנצח – פתאום לא רצתה. גם ביבי רצה ב-2006 כשהוא ידע שהוא מפסיד להתעמת, וב-2009 לא היה מוכן לשמוע. אריק שרון הביא את זה, וכולם מאז מחקים אותו וחושבים שאם אתה מוביל עדיף לא לדבר".

קצת על הצערת המערכת. הסיבות מובנות – זה עולה פחות כסף, והם יסמנים. אבל ברצינות: איך כתבת יכולה לעשות כתבת עומק עם מטען של גיל 23?

"למה ללכת רחוק, אתן לך דוגמא מעצמי. כשאני התראיינתי בגיל 26-7 אמרתי שלדעתי זו תקלה. אמרתי לציטוט שלא יכול להיות שאדם בגילי עורך מהדורה. הבנתי שאני חייב לקחת מכולם מה שאפשר כדי לחפות על חוסר הניסיון וחוסר הידע. צריך למצוא אנשים שמודעים לזה שיש להם ממי ללמוד. שהם לא אני ואפסי".

אתה לא חושב שילדים פשוט עושים חדשות פחות טובות? שאופי הדיווח הגל"צניקי לא מגוון?

"לגבי גלצ"ניקים, אני מסכים איתך שיש הרבה מהם, ואני חושב שצריך שיהיו עוד כאלו שהם לא גלצ"ניקים. אבל מה לעשות שגלי צה"ל הוכיחה שהיא בית הספר לתקשורת הטוב בישראל. שהיא נותנת להם המון כלים אמפיריים ומקצועיים. מה שכן, במערכת חדשות הכל עניין של באלאנס. הרי מה הייתה הביקורת הכי גדולה על חברת החדשות? שהיא זקנה ומאובנת. אז הנה, יש את אהוד יערי ומצד שני יש את עמליה דואק. גם עמית סגל הוא כבר שש שנים על המסך אבל הוא רק בן 31. החוכמה היא לתת תמהיל. אבל אני מסכים איתך שכלי תקשורת שהוא ערוץ הילדים זו בעיה".

כבר הוכח בישראל שמי שיודע לעשות טלוויזיה טובה, לא בהכרח מבין באינטרנט. המותג חדשות 2 לא תופס ברשת.

"אין מה להשוות בין ערוץ 10 באינטרנט לבין חדשות 2, אנחנו הרבה יותר חזקים".

אבל המותג שלכם שם לא תופס.

"לב הבעיה היא שאין לנו מותג אינטרנטי משלנו, לכן אתה לא יכול להשוות אותי ל-ynet או לוואלה!. אנחנו ספקי חדשות לקשת ורשת. אתה לא יכול להשוות תפוחים לאגסים".

קצת על ייצוגיות נשים. פאנל 'אולפן שישי' שלכם עדיין גברי למהדרין.

"בסוף, הפאנלים נשענים על אנשי החברה ובעלי התפקידים בה. תמיד יש מקום לעוד נשים, ועדיין. קרן מרציאנו יושבת שם הרבה, רינה מצליח יושבת שם, אבל אני לא יודע אם צריך עכשיו להחליט שאנחנו עושים מכסות. אגב, למה רק נשים? שמת לב שאין בטלוויזיה פרשן או כתב בכיר שהוא יוצא רוסיה? יש את ברנו טגניה שהוא יוצא אתיופיה ואת פוראת נאסר שהוא ערבי, אבל אין אף כתב שהוא רוסי. זו תקלה".

דיפולט. דיפולט, מערכת וואלה!
"החוכמה היא לתת תמהיל". עמליה דואק(צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)

"שרון גל - נקלע למאבק של גדולים ממנו"

עמנואל רוזן – אתה רואה סנריו בו הוא חוזר לעבוד פה?

"לא נראה לי. עבודתו הופסקה כאן הרב לפני שהתפוצצה הפרשה".

למה לא דיווחתם עליו – בזמן אמת - לחדשות 10?

"עכשיו שאנחנו רואים את הפרטים ומבינים את הפרטים, מבינים שהמקרה שהיה בחברת החדשות כאן אפילו לא היה גבולי – אלא לגמרי במסגרת החוק. היו שלושה ארבעה אנשים, ואבי בסוף החליט להפסיק את עבודתו בניגוד לקולות אחרים שהיו כאן בחברה. ההחלטה שהוא (אבי וייס, ד. ו.) קיבל נתפסה כלא פרופורציונלית בכלל. היא הייתה 120% לא 100%. מי נתן לו אחרי זה את התוכנית היוקרתית ב'שישי' של חדשות 10? מי הכריח אותם לשים אותו בחוד היהלום שבכתר? הרי מתי הפרסומים החלו והכל התעורר? כאשר הוא קודם לעמדה הזו".

זה עניין טכני. הרי זה היה צף מתישהו.

"הוא יכל להישאר פרשן מדיני. ההחלטה לשים אותו במרכז המפה היא שעוררה את החשדות".

בערוץ 10 אומרים שיש בידיהם חוזה חתום על כך שהתפקיד הובטח לו מראש.

"אוקי. אז תקיימו דיון. תשקלו מחדש. כך או כך, בדיעבד אנחנו רואים שנעשה לעמנואל עוול. זה לא פרופורציונלי מה שנעשה לו. כנראה שהיו צריכים להעמיד אותו במקום, אבל הנזק שנגרם לו גדול מדי".

ומישהו כמו שרון גל?

"אני מאד אוהב את שרון גל וחושב שהוא עיתונאי מצוין. הוא הגיע לסיטואציה מאד בעייתית. אני חושב שהוא לא הבין שהוא נקלע למאבק של גדולים ממנו. נגרם לו עוול ענק. הייתה לו תקופה שהוא קצת התבלבל, כמו שקורה להרבה עיתונאים שחושבים ברגעים מסוימים שהם גדולים מכולם. הוא לא ניהל את המאבק בחוכמה והוא היה קפריזי ויהיר, אבל אני לא חושב שלא דבק בו רפש בפרשה הזו והמכה שהוא חטף בדרך למטה הייתה חזקה מדי. אני משוכנע שבמקום הבא הוא יתנהל יותר טוב".

אז יש מצב שנראה אותו אצלכם?

"אני לא מקבל את ההחלטות בנושאים האלה".

ויתרת לפני שנתיים על המנכ"לות של חדשות 10. למה בעצם?

"הייתה סיטואציה שהיו לי בה כמה תנאים כדי להגיע לתפקיד. כשהבנתי שזה לא יקרה בתנאים האלו, ויתרתי. הייתי בן 35 ולמרות שזה תפקיד חזק, הבנתי מהר מאד שזה בסדר גם לוותר. ראיתי הזדמנות והיה נראה לי נחמד, אבל אני לא עושה פריימריז לשום תפקיד. ברגע שזה הלא הסתייע, ויתרתי. הכל בסדר".

מצטער?

"ממש לא. טוב לי מאד איפה שאני נמצא".

"זה לא פרופורציונלי מה שנעשה לו". עמנואל רוזן(צילום: טל אנגלנדר)

"כשחדשות 10 מזיזים את המהדורה, פחות מעניין אותי לערוך באותו יום"

מה דעתך על יאיר לפיד, עדיין בקשר?

"בניגוד למה שנהוג לחשוב, כשהוא עזב את חברת החדשות הוא לא היה בשיאו בסקרים וחשב שהוא יקבל 4-5 מנדטים, כך שקשה להגיד שהוא יצא מנווה אילן ובא ישר לקלפי. בסוף הוא המריא לפני הבחירות. צריך להתנתק, הוא לא שלנו והוא לא נגדנו. מהשנייה שהוא חצה את הכביש, אין קשר בינינו. הסיפור הכי קשה נגדו שהביא לו הכי הרבה נזקים ובנקודה הכי כואבת, הובא אצלנו ב'אולפן שישי' – על הבן שלו שהגיע לישיבת הקבינט".

אתה 10 שנים עורך מהדורות מרכזיות. למה יש כל כך מעט אנשים בתפקיד הזה?

"אולי כי צריך לתפקיד הזה תכונות מאד מסוימות. צריך להחליט המון החלטות ומהר. צריך לדעת להשאיר דברים מאחורה ולהתקדם הלאה, גם מול עצמך. כל יום יש החלטה שאתה מצטער עליה וצריך לדעת להתנקות ולהתכונן למשחק חדש. זה ארבעה ימים סביב השעון, לפעמים באמצע הלילה".

תן לסיכום מילה טובה על ערוץ 10.

"רביב דרוקר. ואגב, גם 'מבט' עושים עבודה טובה. לא צריך לזלזל בהם, הם ראש בראש איתנו ב-20.00 ועושים 6.5 לעומת 9 של ערוץ 10. יש להם ממוצע 5% שנתי שזה לא רע. הם על המגרש. אני מקווה שגם ערוץ 10 מסתכל עליהם וצריך להסתכל בהערכה על המאמץ שהם עושים על פלטפורמה לא קלה".

ככה, פשוט דרוקר?

"כן. אני חושב שהוא עיתונאי מעולה והוא חבר טוב. בכלל, יש שם קאדר טוב מאד, והם נותנים קרב טוב יום יום. אני אומר לך בכנות, לפעמים כשהם מזיזים את המהדורה בגלל משחק או משהו, פחות מעניין אותי לערוך את המהדורה באותו יום. זה לא עושה טוב בתחושה שאין מתחרה טוב שמאמין בעצמו על המגרש. הם עושים מהדורה טובה. אנחנו עושים מהדורה טובה יותר".

מה הפלופ שלכם השנה?

"ללא ספק, היום הזה עם התקלות עליו דיברנו קודם".

מה ההישג הכי גדול השנה שלכם?

"משדר הבחירות".

אני לא מדבר על רייטינג אלא על הישג עיתונאי.

"אין אחד. הריאיון עם אובמה, פרשת אייל גולן, זה שאין ערעור על ליברמן, אי מינוי פרנקל ויש עוד. אני יכול לשלוח לך רשימה".

"מעניין במיוחד היה לשמוע את התיאוריה על קיצור ברייק הפרסומת". מנכ"ל חדשות 10 גולן יוכפז(צילום: ברני ארדוב)

חדשות 10: "מדד הפאניקה של גיא סודרי"

מחדשות 10 נמסר בתגובה: "אין מדד מדויק יותר להצלחתה של חדשות 10 (מעבר למדד ההישגים העיתונאיים חסרי התקדים בהיקפם בשנה האחרונה בחדשות 10, ומעבר למדד הרייטינג, שהרי רק עתה הסתיים חודש דצמבר עם עלייה של 15% בשעורי הצפייה במהדורה המרכזית של חדשות 10 ביחס לאשתקד, שיעור גידול גבוה מזה של המהדורה המרכזית בחדשות 2) מאשר 'מדד הפאניקה של גיא סודרי'".

עוד נמסר כי "מעניין במיוחד היה לשמוע את התיאוריה על קיצור ברייק הפרסומת, דווקא מנציג חברת חדשות שהסירה ברייק שלם מ'אולפן שישי', ושכמעט מידי ערב מאריכה את המהדורה המרכזית שלה בעד 15 דקות, כדי לחזק את נתוניה".

"אנו מאחלים לגיא סודרי להמשיך להוביל מהדורת חדשות נשכנית, רעננה, רעבה, יצירתית, בעלת קול עצמאי שאינו מחובר ליחצ"נים ופורצת דרך, כפי שהוא מוביל בשנים האחרונות".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully