"אילן דה-פריס לא ייכנס לתפקידו בלי ברכתו של המנכ"ל"

האם ניתן להציל את מינויו של דה-פריס לתפקיד מנהל ערוץ 1? עדיף שלא תשאלו את עובדי הטלוויזיה ברשות אשר קיבלו היום את פני מחליפו אלי באבא בדלתות נעולות ומחשבים מנותקים

דוד אברהם
11/02/2014

האם עוד ניתן להציל את מינויו של אילן דה-פריס לתפקיד מנהל ערוץ 1? ככל שזה נוגע לעובדי הטלוויזיה ברשות השידור - התשובה היא חד משמעית לא. "אילן דה-פריס לא ייכנס לתפקידו בלי ברכתו של המנכ"ל" - אומרת היום לוואלה! ברנז'ה יו"ר הוועד המשולב ברשות השידור ענת עוזרי. הבוקר סוכל גם ניסיונו של המנהל הזמני, אלי באבא, להיכנס לתפקיד.

עובדי הטלוויזיה אינם מיישרים קו בשבועות האחרונים עם עמיתיהם ברדיו המשבשים את השידורים במחאה נגד ההנהלה, אלא מגבים את ההנהלה בהחלטתה שלא לקבל עליה את המינוי לתפקיד מנהל הטלוויזיה. "אילן דה-פריס הבין מזמן שהוא היה כלי שרת בידו של היו"ר לניגוח המנכ"ל", אומרת עוזרי.

מדוע אתם מתנגדים למינוי של דה-פריס?

"המכרז נעשה בהליך לא תקין, מנכ"ל הרשות לא נכח בישיבות ולא היה חלק מהבחירה". היו"ר (אמיר גילת, ד.א) קצת מבולבל ושכח שמנהל הטלוויזיה כפוף למנכ"ל ולכן הוא זה שצריך לבחור ולתת את ברכתו".

הוראה לנעול בפני בבא את הדלתות

לאחר שבן מנחם הבהיר ליו"ר גילת באופן חד משמעי כי אין בכוונתנו לאפשר את כניסתו של דה-פריס לתפקיד, ובאותה הזדמנות גם תקף אותו חזיתית וכתב לו "תקופת כהונתך תיזכר כתקופת שפל חסרת תקדים ברשות השידור", החליט לעשות מעשה ומינה אתמול לתפקיד המנהל באופן זמני את אלי בבא, שהגיע שני בדירוג וועדת האיתור.

היום, כאשר הגיע באבא ללשכת מנהל הטלוויזיה, הוא גילה כי ניתנה הוראה לנעול בפניו את הדלתות. באבא רצה לכנס ישיבת סגל ומנהלים בלשכתו, אולם הוראה מגבוה הביאה לנעילת הדלתות ולניתוק של המחשבים, והמוזמנים לא הגיעו לישיבה. בצר לו שב באבא למחלקה שבה עבד טרם המינוי - מחלקת הפרומו.

גם אלי באבא מתקשה להיכנס לתפקיד. מדוע הוא עצמו לא זוכה לתמיכה מהעובדים?

"גם אלי באבא שהגיע למקום השני וגם איתי לנדסברג שהגיע שלישי - זה לא ממש משנה כי המכרז כולו לא היה תקין, כך שהבחירה בו היא לא חוקית. אנחנו הוועדים מגבים את המנכ"ל בכל החלטה שייקח".

תגובת לשכת מנהל הרשות ולשכת יו"ר הרשות לדברים טרם התקבלו, אולם אתמול נמסר מלשכתו של היו"ר אמיר גילת כי "דה פריס אינו עובד רשות וטרם נקלט ככזה על ידי המנכ"ל, בניגוד להוראת המליאה הגוף המפקח מטעם הציבור על פעילות הרשות. באבא הינו עובד הרשות ויכנס לתפקיד לאלתר".

בוועד העיתונאים של הרשות ביקשו להבהיר כי הם "תומכים בלב שלם באלי באבא".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully