ערוץ 2 לקראת פיצול

לקראת הפיצול: עובדי ערוץ 2 נעמדים על הרגליים האחוריות

בצל הליך החקיקה לפיצול ערוץ 2 נערכים עובדי חברת החדשות ליום שאחרי: לוואלה! ברנז'ה נודע כי עודד בן עמי, חיים ריבלין ומשה נוסבאום הצטרפו לצוות מיוחד שהקים ועד העובדים ושיוודא כי החופש העיתונאי וזכויות העובדים לא ייפגעו

דוד אברהם
28/10/2014
אין תמונה. צילום מסך, מערכת וואלה!
משה נוסבאום, חיים ריבלין ועודד בן עמי(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

עובדי חברת החדשות של ערוץ 2 הקימו צוות מיוחד במסגרת היערכות לפיצול בין רשת וקשת, צוות שיוודא כי המהלך לא ילווה בפגיעה בעובדי החברה ובחופש העיתונאי שלה - כך נודע לוואלה! ברנז'ה. בצוות חברים המגיש עודד בן עמי, הכתבים משה נוסבאום וחיים ריבלין הצלם אייל תדהר, הטכנאי לירן סימון ועורך הוידאו צח ברזני.

על הקמת הצוות המיוחד החליט ועד עובדי חדשות 2 הפועל המסגרת ארגון העיתונאים, המייצג את עובדי החברה מזה כשנה. ההחלטה מגיעה לצד האישור השבוע בועדת השרים לעניני חקיקה את תזכיר הצעת החוק לפיצול ערוץ 2 שהגיש שר התקשורת גלעד ארדן. אם הצעת החוק תאושר, תעבור חברת החדשות לידיה של אחת הזכייניות - קשת או רשת, בעוד השיניה תקים חברת חדשות עצמאית.

בוועד העובדים טרם גיבשו את עמדתם באשר למהלך, אולם ממכתב שנשלח לעובדי החברה ואשר הגיע לידי וואלה! ברנז'ה עולה כי הם צפוים להתנגד לו. "בחינה מדוקדקת של הצעת החוק מעלה חשש כי עומדים מאחוריה מניעים פסולים שאינם עולים בקנה אחד עם האינטרס הציבורי", נכתב בו. "לא ברור אם מקבלי ההחלטות מבינים את הנזק שהמהלך עלול לגרום לעיתונות בישראל".

עוד בוואלה!

המוצרים האלה נחטפים באמאזון. עכשיו הם גם ליד הבית שלך

מערכת וואלה! בשיתוף טרמינל X

המטרה: "לוודא שלא יקודם מהלך שיפגע בחברת החדשות"

עמדה זו של נציגי העובדים מתיישבת עם עמדת מנהלי החברה. אלה הוציאו השבוע הודעה חריגה לתקשורת ובה גינו את תזכיר החוק וכתבו כי הוא "פוגע בחברת החדשות, בעצמאותה, בתפקודה ובעתידה, כמו גם באינטרס הציבורי. שינוי כזה יביא לפירוקה של חברת החדשות הלכה למעשה ויפגע פגיעה אנושה באינטרס הציבורי".

בשבועות האחרונים קיימו חברי הצוות מספר דיונים וגם נפגשו עם נציגי ארגון העיתונאים, ואנשיו הביעו בפניהם את דאגתם מההשפעות האפשריות שיהיו למהלכי החקיקה על זכויות העובדים בענף ועל החופש העיתונאי.

בוועד עובדי חדשות 2 מסרו לעובדים כי "כדי להתמודד עם חששות ולוודא שלא יקודם מהלך שיפגע בחברת החדשות, בעובדיה, ובחופש העיתונאי, החלטנו להקים צוות מיוחד כדי ללמוד את הנושא וביחד לגבש את עמדת עובדי החברה ואת דרכי הפעולה האפשריות".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully