עשרות הפגינו בתל אביב: "לא לסגירת ערוץ 10"

(עדכון) עשרות מעובדי ערוץ 10 ועיתונאים מגופי תקשורת נוספים הגיעו לקריית הממשלה בת"א וקראו לרה"מ ושר התקשורת נתניהו להתערב ולמנוע את סגירת הערוץ. בתוך כך, מפרסם ערוץ 10 סקר לפיו שני שליש מהציבור מתנגד נחרצות לסגירתו

דוד אברהם
30/12/2014
עובדי ערוץ 10 מפגינים, הערב בת"א(צילום: דרור עינב)

(עדכון: 18:07)

עשרות מעובדי ערוץ 10 ועיתונאים מגופי תקשורת נוספים הגיעו הערב (שלישי) לקריית הממשלה בתל אביב וקראו לראש הממשלה ושר התקשורת בנימין נתניהו להתערב ולמנוע את סגירת הערוץ, אשר מועד פקיעת זיכיונו חל מחר בלילה. המפגינים נשאו שלטים עם הסיסמא "ביבי תתעורר, אין לנו חובות יותר" ו"אין לכם תירוץ לסגור את הערוץ".

בקהל נכחו גם כמה חברי כנסת, בהן קרין אלהרר, דב חנין ומיקי רוזנטל, ועיתונאים מכלי תקשורת נוספים שהגיעו להביע תמיכה. נתניהו שומר עד שעה זו על שתיקה בכל הנוגע לעמדתו המקצועית באשר לגורל ערוץ 10 המונח לפתחו, ומאז הגיש ערר על החוק לפיצול ערוץ 2 לא הייתה כל התבטאות או התייחסות רשמית שלו לסוגיות הקשורות לענף התקשורת - ובכלל זה עתידו של ערוץ 10.

"הם לא רוצים אותנו באוויר כי הם לא רוצים לשמוע את מה שיש לנו לומר"

חודורוב: "זה לא החוב, זו הביקורת. זה הקונספט של כלי תקשורת שיכולים חס וחלילה לבקר את הממשלה ולערוך כתבות גם בגנותה. זו הבעיה היסודית של שרי הממשלה והעומד בראשה עם המשך קיומו של ערוץ 10"

המפגינים קראו היום לנתניהו להתערב ולקדם חקיקה שתאפשר את המשך פעילותו, בין אם באמצעות הענקה של רישיון שידורים מותנה למספר שנים, ובין אם בהארכת זיכיון זמנית נוספת - כפי שנעשה בעמיים בשנים האחרונות. הפתרון האחרון הוא המועדף פחות על אנשי ערוץ 10, שמעדיפים שלא להגיע שוב בעוד שנתיים למצב זהה בו הם מתחננים לפרנסתם בפני גורמים פוליטיים.

"ראש הממשלה מקיים רק עכשיו, בשעה זו, פה במשרדים למעלה ישיבה ראשונה בעניין ערוץ 10. נתניהו לא שוקל הענקת רישיון שביטיח יציבות לערוץ 10, הוא שוקל להאריך את הזיכיון. אולי בשלושה חודשים, אולי חצי שנה - באופן שינציח את התלות שלו במערכת הפוליטית ויאלץ אותו להזדחל שוב כדי לבקש שוב מהפוליטיקאים את אותם החסדים" - אמר יו"ר ועד העובדים של הערוץ מתן חודורוב.

חודורוב הוסיף: "זה לא סוד שלערוץ 10 היו גם כישלונות וגם בעיות. צברנו חובות למדינה ואת החובות צריך להחזיר, אנחנו הראשונים כעיתונאים לטעון ש-36 מיליון השקלים שייכים למדינה ולא לנו. צריך לשלם אותם, אבל אחרי שגייסנו את הכסף גילינו פתאום שזה לא החוב של 36 מיליון שקלים שמטריד הממשלה והעומד בראשה נתניהו שבגינו רוצים להוריד את השאלטר על התחרות ועל הפלורליזם בשוק הטלוויזיה - זה לא החוב, זו הביקורת. זה הקונספט של כלי תקשורת שיכולים חס וחלילה לבקר את הממשלה ולהכין עליה תחקירים, לערוך כתבות גם בגנותה ולא רק בזכותה וזו הבעיה היסודית של שרי הממשלה והעומד בראשה עם המשך קיומו של ערוץ 10. הם לא רוצים אותנו באוויר כי הם לא רוצים לשמוע את מה שיש לנו לומר. הקו הזה שנראה להם לא אוהד במיוחד הוא שמפריע להם יותר ממליון כזה או אחר שמגיע לקופת המדינה. עכשיו ברור שאין לאף אחד תירוץ לסגור את הערוץ".

סקר ערוץ 10: 43% מאמינים כי נתניהו רוצה לסגור את הערוץ

ובתוך כך מפרסם היום ערוץ 10 סקר שערך באמצעות מכון המחקר TNS טלסקר, זאת כחלק ממאמצי ההסברה שלו להמשך הפעילות, וממנו עולה התנגדות של הציבור לסגירת הערוץ. הסקר של ערוץ 10 שכלל 500 משיבים ונערך אתמול, הראה כי רוב גורף של תושבי ישראל (90.5%) יודעים כי ערוץ 10 עומד בפני סגירה, וכי ל-33.9% מהם זה יפריע מאוד, ול-27% מהם זה יפריע.

באשר לראש הממשלה, 42.8% ציינו כי ראש הממשלה מעוניין לסגור את ערוץ 10, לעומת 22.4% שציינו כי לדעתם הוא לא מעוניין. לשאלה האם סגירת הערוץ בתחילת מערכת בחירות עשויה לפגוע בהליך הדמוקרטי של הבחירות ענו 14.1% שבמידה רבה מאוד, 20.1% שבמידה רבה ו-20.4% במידה בינונית.

עוד באותו נושא

מתחממים המגעים בין תיא תקשורת לערוץ 10

לכתבה המלאה
הפגנת עובדי ערוץ 10 בתל אביב(צילום: דרור עינב)
הפגנת עובדי ערוץ 10 בתל אביב(צילום: דרור עינב)
הפגנת עובדי ערוץ 10 בתל אביב(צילום: דרור עינב)
הפגנת עובדי ערוץ 10 בתל אביב(צילום: דרור עינב)
הפגנת עובדי ערוץ 10 בתל אביב(צילום: דרור עינב)
הפגנת עובדי ערוץ 10 בתל אביב(צילום: דרור עינב)
  • ערוץ 10
  • שר התקשורת

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully