יוכפז קורץ ימינה? מחפש כתבים דתיים-חרדים

לוואלה ברנז'ה נודע כי במהלך השבוע נפגש מנכ"ל חדשות 10 גולן יוכפז עם קבוצת חרדים שם עלה נושא גיוס כתב מהמגזר, זאת כחלק מ"רענון השורות". רביב דרוקר דווקא מגבה: "חייבים להיות יותר ימנים, יותר רוסים, יותר ערבים ויותר חרדים"

מיה מנע
(צילום: ברני ארדוב)
דרוקר: "אני דוחף לזה שנים, חייבים להיות יותר ימנים, יותר רוסים, יותר ערבים ויותר חרדים. זה לא יכול להיות שאנחנו נהיה יותר מדי הומוגנים"

שינויים מסתמנים בתמהיל האנושי של חדשות 10: לוואלה ברנז'ה נודע כי בתום המאבק לקבלת הרישיון, בחדשות 10 התפנו לרענן את השורות ומחפשים כתבים ופרשנים מהמגזר הערבי, האתיופי, החרדי והרוסי. בחברה מחפשים גם כתבים ופרשנים בעלי עמדות פוליטיות ימניות ומתכוונים לשלב יותר נשים. המטרה שנמצאת בראש סדר העדיפות, היא לתת ביטוי על המסך לאוכלוסיות השונות והמגוונות, בתוך כשנה.

לוואלה ברנז'ה נודע כי במהלך השבוע נפגש מנכ"ל חברת החדשות גולן יוכפז עם קבוצת חרדים, חלקם עיתונאים, כחלק מהמהלך של איתור כתב חרדי. הפגישה נערכה בהמשך לכינוס עובדים שנערך לפני חודש וחצי בערוץ 10, ובמהלכו חזר הכתב הבכיר רביב דרוקר על הצורך בגיוון המסך וזכה לגיבוי ממנכ"ל הערוץ יוסי ורשבסקי ומיוכפז.

באשר לתפקיד היוקרתי של הכתב הפוליטי נדב פרי שעזב לאחרונה וככל הנראה יפוצל, לא התקבלה הכרעה, אך על פי גורמים בחברה, גם היא תיקבע על פי היעד החדש שהוצב כאשר הייצוג המגזרי של המועמד או המועמדת יהוו שיקול משמעותי. עוד אומרים הגורמים כי במידה ולישורת האחרונה יגיעו כתב וכתבת שיעברו את הרף המקצועי הנדרש - העדיפות תינתן לאישה.

"שמו את זה כיעד חד משמעי". דרוקר (צילום: בן קלמר)

"המדיניות - לא מתוך הצורך להתחנף לנתניהו"

כאן עולה השאלה האם לא מדובר בשיקול שנועד לרצות את ראש הממשלה ושר התקשורת, בנימין נתניהו. גורמים בחברת החדשות השיבו על כך כי כעת, כשהערוץ בדרך לקבלת רישיון למשך 15 שנה, נתניהו אינו מהווה השפעה משמעותית על הערוץ, שלא נמנע מלתקוף את נתניהו גם בימים שגורלו היה בידיו.

דרוקר אומר לוואלה ברנז'ה כי הצורך בגיוון וגיוס כתבים בעלי עמדות ימניות אינו בא מתוך הצורך להתחנף לנתניהו, בוודאי לא כאשר הערוץ נמצא בדרך לרישיון. "מה שיפה במדיניות הזו זה שהיא באה ממקום נקי. אני דוחף לזה שנים, חייבים להיות יותר ימנים, יותר רוסים, יותר ערבים ויותר חרדים. זה לא יכול להיות שאנחנו נהיה יותר מדי הומוגנים. אבל החברה תמיד הייתה במאבקי הישרדות וקיום ואף אחד לא הצליח להתפנות ולחפש את הכתבים האלו, וצריך לחפש, זה מאמץ אקטיבי, לא מדובר בבוגרי גלי צה"ל שמגיעים באופן טבעי. ועכשיו מנהלי הערוץ וחברת החדשות שמו את זה כיעד חד משמעי. אמנם מפעם לפעם הביאו לחברה מי שלא נראים כמו התו של אשכנזי, שמאלני, חילוני, זכר, אבל זה לא מספיק".

עוד באותו נושא

עמית סגל משחרר רסן: "דרוקר הוליך ערוץ שלם למצעד אל מחוזות ההזיה"

לכתבה המלאה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully