מסתמן: התאגיד ישלם יותר מ-350 אלף שקלים לאולפני ערוץ 9

בימים אלו מתנהל המו"מ על הסכום שישולם עבור שכירת האולפנים במודיעין. בחירת האולפנים נעשתה ללא מכרז והם יחליפו את האולפנים ברוממה שעבורם אמור התאגיד לשלם סכום של כ-2.5 מיליון שקלים - כך נודע לוואלה ברנז'ה

מיה מנע
27/12/2015
אולפן רשות השידור. דוד וינוקור,
2.5 מיליון שקלים לחודש. האולפנים בערוץ 1(צילום: דוד וינוקור)

תאגיד השידור הציבורי החדש המנהל בימים אלו מו"מ אינטנסיבי לשכירת האולפנים במודיעין המשמשים את ערוץ 9, עליהם הוא צפוי לשלם דמי שכירות בסכום של יותר מ-350 אלף שקלים בחודש. מדובר באולפנים שבבעלות טלאליאנס מדיה גרופ, המשתרעים על שטח של 4,700 מ"ר, וכוללים בין היתר 70 חניות, 12 חדרי עריכה ואולפנים בטכנולוגיית HD.

האולפנים במודיעין יחליפו את האולפנים ברשות השידור ששודרגו בשנים האחרונות לצורך שידור באיכות HD בעלות של עשרות מיליוני שקלים. כזכור, רק בבחירות האחרונות, במרץ 2015, הושק אולפן החדשות החדש שהוקם בעלות של פחות מחמישה מיליון שקלים.

המעבר לאולפנים במודיעין, נתמך בחוו"ד של המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד אבי ליכט, המעניקה אישור זמני כל כשנתיים בלבד מחוץ לירושלים. אולם לטענת גורמים ברשות השידור ניתן היה לחסוך כסף רב במעבר הזמני מרוממה שבה הושקעו באולפנים מיליוני שקלים. אותם גורמים מותחים ביקורת גם על ההחלטה שלא לצאת למכרז על האולפנים, ולהשתמש בסעיף המעניק פטור ממכרזים, בכפוף לנימוק, לצורך שכירת המקום.

אולם למרות האבסורד ובזבוז הכספים, לא בטוח שבידי התאגיד נותרה ברירה. הנכס ברוממה, שעליו אמורה להיבנות שכונה חרדית עם יותר מ-300 יחידות דיור, הועבר למינהל מקרקעי ישראל. המשמעות: התאגיד כרשות סטטורית ייאלץ לשלם עבור שכירת המתקן 29,189 מיליון שקלים בשנה, כמעט 2.5 מיליון שקלים בחודש. בסך הכל, כך נודע לוואלה ברנז'ה, ייאלץ התאגיד לשלם ברוממה, יחד עם עלויות בינוי ובטיחות, סכום של 69,189 מיליון שקלים בשנה.

"ההחלטה הזו היא עוד אחת מסדרת ההחלטות שמבקשות להאיץ את תהליך הפירוק גם במחיר של פגיעה בזכויות העובדים", אומר גורם ברשות השידור, "ההחלטה לעבור למודיעין היא נגועה ומסייעת לבעלי עניין שמנסים לפגוע בעובדים, לדכא אותם, לגרום להם לאבד את מקום פרנסתם ובדרך לפגוע בתנאים שלהם".

  • ערוץ 9
  • רשות השידור

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully