וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חשיפה: "החדשות" שילמו 50,000 שקל עבור הקלטות נתניהו

11.1.2018 / 10:02

לוואלה ברנז'ה נודע כי בחברת "החדשות" שילמו למקור סכום בסדר גודל של 15,000 דולר עבור הקלטות בנו של ראש הממשלה מסייר במועדוני חשפניות עם בנו של איש העסקים קובי מימון. גיא פלג: "המניע של המקור לא היה כספי"

בנימין נתניהו, יאיר נתניהו. אבי אוחיון לע"מ, לשכת העיתונות הממשלתית
בנימין נתניהו, יאיר נתניהו/לשכת העיתונות הממשלתית, אבי אוחיון לע"מ

הסכום נחשף: בחברת "החדשות" שילמו למקור שסיפק את הקלטת יאיר נתניהו מסייר עם חבריו ביניהם בנו של איש העסקים קובי מימון סכום של 50,000 שקל בקירוב - כך נודע לוואלה ברנז'ה.

כפי שפורסם יממה אחרי פרסום הקלטת בוואלה ברנז'ה, המקור ניהל מו"מ עם גופי תקשורת שונים עד שבחברת "החדשות" החליטו להרים את הכפפה ולפרסם את החומרים, זאת אחרי בדיקת אמיתות הדברים. לפני למעלה כשנה הגיע המקור עם הקלטת לכתב "ידיעות אחרונות" איתמר אייכנר. השניים נפגשו וביניהם החל להתנהל מו"מ ראשוני על החומרים. ואולם, על פי גורם המעורה בפרטים, כתב ידיעות "חש כי המקור בא לעשות מסחרה בין כלי תקשורת" ולא היה החלטי. לדבריו, למקור - שפירט מה יש בקלטת אך סירב לחשוף אותה להאזנה, נאמר כבר בשלב זה כי "בידיעות לא משלמים על מידע". על פי גורם המעורה בפרטים, המקור אשר החזיק בה דרש סכום גבוה – המוערך במאות אלפי שקלים - אך לבסוף, "הדבר 'התמסמס' למערכת ידיעות". היום מתברר שלבסוף נאלץ המקור "להתפשר" על סכום נמוך בהרבה.

פלג: "המקור לקח על עצמו סיכון אישי ומשפטי עצום"

עוד לפני כן, בנובמבר אשתקד, המקור פנה גם לחדשות 10. ואולם, במערכת כלל לא נכנסו עמו למו"מ בשל מה שמתארים בחדשות עשר כ"סיבות אתיות". על פי חברת החדשות, בחברה ראו בחומרים שהונחו לפניהם "רכילות צהובה" נטולת ערך עיתונאי אמתי. גורם בחדשות עשר אמר לוואלה ברנז'ה כי "לא נפתח כל משא ומתן כספי עם המקור, והוחלט שלא לשדר סוג כזה של חומר". כאמור, רק לאחר מכן פנה המקור למערכת ידיעות. על פי גורם המעורה בפרטים, לא מן הנמנע שבידיעות היה נוח באותה בעת להימנע מפרסום שלילי נוסף על משפחת נתניהו אשר ייערם בשלל הפרסומים האחרים אודותיהם.

גיא פלג אמר לוואלה ברנז'ה בתגובה: "המניע של המקור לא היה כספי. הצגת הדברים כך היא מניפולציה המקור לקח על עצמו סיכון אישי ומשפטי עצום". בחברת "החדשות" סירבו להגיב לדברים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully