וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

כתב גל"צ הותקף על ידי שוטרים בבני ברק; ארגון העיתונאים דורש בדיקה

6.8.2018 / 20:26

שוטרים החלו לגרור את כתב השטחים והדתות של גלי צה"ל יאיר אורביטו על פני המדרגות, זאת למרות שלא יצר כל סכנה, לא גרם שום הפרעה ואף שלף תעודה המעידה על כך שהוא עיתונאי - כך לפי ארגון העיתונאים, ששלח מכתב דחוף למפכ"ל

הפגנת חרדים כנגד מעצר עריקים, בני ברק , 6 באוגוסט 2018. ראובן קסטרו
למצולם אין קשר למושא הכתבה. ההפגנה בבני ברק, היום/ראובן קסטרו

כתב השטחים והדתות של גלי צה"ל יאיר אורביטו הותקף היום (שני) אחרי הצהריים במהלך הפגנה של חרדים בבני ברק ברחוב אהרונוביץ פינת ז'בוטינסקי. הכתב, שהוא חייל בשירות חובה, הגיע בבגדים אזרחיים רגילים לסקר את ההפגנה. לדברי גורמים ששהו במקום, הוא עמד מאחורי קו השוטרים שעמדו מול המפגינים החרדים, הוציא מצלמה לצלם את האירוע ואז הרגיש פתאום מכה חזקה בכתפו. לפי הגורמים, באותו רגע תפסו אותו השוטרים וגררו אותו מהמקום ובעטו בו - זאת בזמן שהוא צועק "אני עיתונאי".

בארגון העיתונאים פנו בעקבות המקרה למפכ"ל המשטרה בדרישה שיבדוק מידית את התקיפה. "זה יותר משנה מתנהל בבית המשפט הגבוה לצדק דיון בעתירת ארגון העיתונאים וגופים אחרים נגד משטרת ישראל, בגין התנהגות שוטרים בסביבה רוויית תקשורת. בעתירת ארגון העיתונאים (בג"ץ 6192/17) ביקשנו לקבוע כללים להתנהגות שוטרים מול עיתונאים המבצעים את עבודתם, ולהדריך את כל השוטרים - בעיקר את השוטרים הנמצאים בזירות של מהומות והפגנות - לקיים כללים כאלה, כאשר אלה ייקבעו", כתבו בארגון לרוני אלשיך".

עוד הוסיפו בארגון כי "בית-המשפט העליון הורה על הידברות בין העותרים לבין המשטרה, בניסיון להגיע לכללי התנהגות לשוטרים המוסכמים גם על העותרים. הידברות כזאת החלה בלשכת המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד רז נזרי - אך טרם הביאה לתוצאות".

עוד באותו נושא

בעקבות הפרסום בוואלה ברנז'ה: ארגון העיתונאים פנה למפכ"ל המשטרה

לכתבה המלאה
גלי צה"ל, גל"צ. נמרוד סונדרס
גלי צה"ל/נמרוד סונדרס

"למה אתה לא עונד את התעודה בסרט על החזה?"

עוד הדגישו בארגון כי "שוטרים החלו לגרור את העיתונאי על פני מדרגות, למרות שלא יצר כל סכנה, לא עמד בין המפגינים ולא גרם שום הפרעה. השוטרים בעטו בו וגררו אותו ללא כל סיבה. העיתונאי שלף תעודה המעידה על כך שהוא עיתונאי ושהונפקה על-ידי לשכת העיתונות הממשלתית (לע"מ). בשלב הראשון, הגיבו השוטרים בצעקות 'זה לא מעניין אותי'. רק בשלב שני, אחרי שהשוטרים נרגעו, הם האשימו את העיתונאי "למה אתה לא עונד את התעודה בסרט על החזה?".

בארגון העיתונאים דורשים מהמשטרה לברר מדוע הותקף אורביטו גם אחרי שהבהיר לשוטרים כי הוא עיתונאי המבצע את עבודתו...אין צורך להזכיר שוב, כי עבודתם של עיתונאים חיונית לדמוקרטיה, וכי בלי עיתונות אין דמוקרטיה", לשון המכתב.

טרם התקבלה תגובת המשטרה לדברים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully