וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חודש אחרי הפרסום בוואלה ברנז'ה - כתב ערוץ 20 הגאה התפטר

13.8.2018 / 15:38

"אני חולם להביא את הילד לערוץ. לא מגיע לי?" - שאל כתב המשפט והמשטרה של חדשות 20 לירן לוי את חבריו אחרי ההתעלמות ממחאת הלהט"ב, והיום נודע כי הוא החליט לעזוב את הערוץ

מכתב ערוץ 20 מחאת הלהט"ב. צילום מסך
הטקסט ששלח לעובדי הערוץ/צילום מסך

כתב המשפט והמשטרה של ערוץ 20 לירן לוי התפטר מתפקידו. הדבר נעשה מספר שבועות לאחר הפרסום בוואלה ברנז'ה אודות מורת רוח שהביע בפומבי על החלטת הערוץ שלא לסקר את מחאת הלהט"ב. כזכור, המחאת הגדולה זכתה לסיקור רחב במרבית אמצעי התקשורת בישראל, ואף מעבר לים. היא פתחה את המהדורות בערוצים המסחריים, הובילה את תכניות האולפן במהלך היום, העלתה את צוות חדשות עשר לסיקור מיוחד מגג העירייה והתנוססה על השערים של העיתונים הנפוצים, כולל טורי פרשנות והרחבה. רק בכלי תקשורת אחד, כזה שרק לפני מספר חודשים קיבל רישיון לשידור מהדורת חדשות, זכה מפגן התמיכה שהוציא מהבית רבבות ישראלים להתעלמות גורפת - ערוץ 20. יצוין כי גם ממצעד הגאווה שנערך לפני מספר חודשים בחרו בערוץ להתעלם.

בערוץ בחרו להתעלם מההפגנה וכן מהאירועים שקדמו לה באותו יום ובימים שלפני. וכך, למעט דיווח דליל בליין אפ של מהדורת החדשות המרכזית בערוץ, המחאה לא אוזכרה בתכניות האולפן. רק סמוך לחצות הופיע באתר ערוץ 20 אייטם קצר, לא חתום, תחת הכותרת "נירנברג כבר כאן: השמאל הרדיקלי מסית נגד ראש הממשלה", שדיווח על "מפגין למען חוק הפונדקאות שהניף בכיכר רבין", כך בידיעה, "שלט המשווה בין חוקי הכנסת לחוקי נירנברג".

בנוסף, תחת דיווח חדשותי, בבוקר ההפגנה פורסם באתר הערוץ טור של עורך החדשות הראשי לשעבר בערוץ בועז גולן תחת הכותרת: "להט"ביסטן: כך מנסה השמאל להרוס בכוח גם את תשעה באב".

מחאת הלהט"ב - למעלה מ-60,000 איש התאספו בכיכר רבין והפגינו יחד נגד האפליה ובעד השוויון. אתר רשמי
הפגנת הלהט"ב/אתר רשמי

אי נוחות עם הקו הרשמי

אולם, לוואלה ברנז'ה נודע כי עובדים רבים בערוץ חשו אי נוחות עם הקו הרשמי שהביע הערוץ - אשר דווקא מעסיק לא מעט חברי קהילה - בשתיקתו. אחד מהם, כתב המשפט והמשטרה של הערוץ לירן לוי, אף הביע ישירות בקבוצת הוואצאפ של הערוץ את מורת רוחו.

"חברים, תקדישו דקה למשהו אישי", כתב לוי לחבריו בערוץ. "אני אוהב כל אחת ואחד מכם אבל חייב לשתף. לא קל להיות הומו בישראל, על אחת כמה וכמה במקום עבודה בו עובדים אנשים כל כך שונים האחד מהשני, מרקעים שונים, דרגות שונות של אמונה ודת. דווקא בגלל העובדה שיש פה מגוון כל כך גדול של דעות אני אוהב את המקום הזה, אבל אי אפשר שלא לקחת את הדברים שקרו פה בימים האחרונים אישית ולהיפגע. האמינו לי שאת מה שהיה לי להגיד - אמרתי למי שצריך בערוץ".

עוד באותו נושא

"אני חולם להביא את הילד לערוץ. לא מגיע לי?" - הטקסט המרגש שעיתונאי ערוץ 20 שלח לחבריו

לכתבה המלאה
ערוץ 20 מחאת הלהט"ב. צילום מסך
הטור שדווקא כן פורסם בערוץ/צילום מסך

עוד הוסיף לוי: "אתמול, תשעה באב, בחרתי להיות בכותל. זה אני, אדם מאמין, גם גאה וגם יהודי. זה חלק בלתי נפרד ממני ומהקונפליקט הפנימי שאני חווה היום ובכלל. זה לא מבטל את העובדה שאני חלק מהקהילה הגאה ורוצה לחיות פה כמו כל אזרח (חולם שיום אחד גם אני אוכל להביא את הילד שלי לערוץ ולהראות לו איפה אבא עובד, לא מגיע לי?). אז תעשו לי טובה, אני לא מבקש מכם ללכת לידי על קליפות ביצים. רק לכבד אותי ואת חברי לקהילה הגאה".

לירן לוי אישר כי הוא עוזב ומסר לוואלה ברנז'ה: "מעדיף לא להתייחס. אני מכבד ואוהב את האנשים בערוץ".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    3
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully