רשמית: מוחמד מג'אדלה מצטרף לחדשות 12

אחרי חודשים ארוכים שבהם שימש כפאנליסט בחדשות 12 מצטרף העיתונאי מוחמד מג'אדלה באופן רשמי לחברת החדשות וייקרא מעתה "פרשן חדשות 12". מג'אדלה ימשיך במקביל לשמש כמנהל חטיבת החדשות וכמגיש בכיר ברדיו א-נאס

וואלה ברנז'ה
12/07/2021

אחרי חודשים ארוכים שבהם שימש כפאנליסט בחדשות 12, ובעיקר בפאנל של אולפן שישי, מצטרף העיתונאי מוחמד מג'אדלה באופן רשמי לחברת החדשות וייקרא מעתה "פרשן חדשות 12". מג'אדלה ימשיך במקביל לשמש כמנהל חטיבת החדשות וכמגיש בכיר ברדיו א-נאס.

ארגון "אקט" שמטרתו שילוב של אזרחים ערבים בתקשורת הישראלית, בירך על מינויו של מג'אדלה: "הקול שהוא משמיע הוא לא רק קול מרענן, מעניין וחד על המסך אלא גם נותן חיזוק משמעותי למאמץ להגדיל את נוכחותם של פרשנים ועיתונאים ערבים על המסכים של כולנו".

עוד בוואלה!

מוחמד מג'אדלה מסרב להיות ערבי מחמד, ומה שיש לו להגיד על נתניהו הפתיע אפילו אותנו

לכתבה המלאה
מצטרף לחדשות 12. מג'אדלה(צילום: באדיבות המצולם)

בריאיון שהעניק לפני כשבועיים לפודקאסט "תיק-טוק" בהגשת דוד ורטהיים, נשאל מג'אדלה מאיפה יותר תוקפים אותו יותר, מהצד הערבי או דווקא היהודי. "להיות עיתונאי ערבי בתקשורת הישראלית-העברית, בטח המיינסטרימית, משרת את שני הצדדים. השמאלנים ייקחו ממך מה שהם רוצים כדי לנגח את הימין, וההפך. זה מזכיר לי את כניסת רע"מ לכפר המכביה, כשכל המפלגות הגיעו לשולחן המו"מ. היחידים שלא התקבלו בצרחות היו דווקא הם, בגלל הקונסטלציה הפוליטית. שכולם היו איתם בסוג של דיאלוג. זה קצת דומה גם למה שקורה לי כעיתונאי".

בתשובה לשאלה האם קיימת גזענות בתקשורת הישראלית, השיב: "זה שהתקשורת העברית נהגה בגזענות כלפי החברה הערבית זה לא סוד. זו לא פרשנות. זו עובדה קיימת. אנחנו הופלינו פה לדורות, במיוחד בייצוג התקשורתי. אבל גם עלינו כמגזר יש אחריות. אנחנו לא ניסינו להיכנס לתקשורת העברית. אפילו אני, עד לפני שנה הרגשתי שהמסך הזה עוין אותי".

  • חדשות 12

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully