וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הסדר פשרה תקדימי: על הדרת נשים - משלמים

עודכן לאחרונה: 4.12.2022 / 12:25

האתר החרדי "בחדרי חרדים" חויב להתנצל ולשלם פיצוי כספי על טשטוש תמונת הנשים בבית הנשיא שפרסם לפני כשנה, שהפכה לדגל המאבק המשפטי בהדרה

בהסכם שנחתם בין מנהיגות התנועה הרפורמית, נשות הכותל והתנועה המסורתית - שיוצגו על ידי עו"ד אורי נרוב ועו"ד מירי נחמיאס, מהמרכז הרפורמי לדת ומדינה, נקבע כי אתר "בחדרי חרדים" יתנצל פומבית וישלם פיצוי כספי על פרסום ידיעה באתר, בה נכללה תמונה שבה טושטשו פני מנהיגות התנועות שהשתתפו בישיבה אצל נשיא המדינה.

בדצמבר 2021 פורסמה באתר "בחדרי חרדים" ידיעה על פגישה של נשיא המדינה וחכ"ים עם מנהיגות התנועה הרפורמית, נשות הכותל והתנועה הקונסרבטיבית. בתמונה שפורסמה בידיעה נראו פני הגברים שנכחו אך פני הנשים שנכחו טושטשו.

הנשים שתמונתן טושטשה - רקפת גינסברג מנכ"לית התנועה המסורתית, אנה קיסלנסקי מנכ"לית התנועה הרפורמית, אורלי ארז-לחובסקי, מנהלת המרכז הרפורמי לדת ומדינה, יוכי רפפורט מנכ"לית נשות הכותל ותמר גוטליב, ס. יו"ר נשות הכותל - תבעו את האתר בטענה של אפליה, רשלנות, לשון הרע ופגיעה בפרטיותן.

טשטוש בחדרי חדרים. דוברות בית הנשיא, אתר רשמי
התמונה המטושטשת/אתר רשמי, דוברות בית הנשיא

בתביעה, נרוב נשען על תקדים תחנת הרדיו החרדית "קול ברמה", אותה חייב ביהמ"ש להשמיע קולות של נשים. "טשטוש דמויותיהן של מרשותיי אך על רקע היותן נשים בנוסף לכך שהוא מעביר מסר שלילי אודות מעמד הנשים בחברה אף גרם למרשותיי להשפלה וביזוי ולפגיעה עמוקה בזכויותיהן לכבוד ולשוויון", נכתב בה.

בחדרי חרדים. צילום מסך, צילום מסך
התמונה המקורית/צילום מסך, צילום מסך

התביעה עברה להליך גישור שנוהל על ידי עו"ד נורית היינריך אשר ובסופו הוסכם על ידי הצדדים כי האתר יתנצל פומבית וכאות להתנצלותו ישולם לתובעות פיצוי. עוד נקבע בהסכם כי סכום הפיצוי יישאר חסוי.

מהתובעות נמסר: "במיוחד בתקופה זו שבה זכויות הנשים תחת מתקפה, אנו רואות חשיבות רבה בהסכם שמבהיר שהדרת נשים היא בלתי חוקית ושעל הדרה יש לשלם. לצערנו, ישנם מקומות רבים בישראל, ובהם גם הכותל המערבי, בהם נשים מודרות ומופלות. תנועות היהדות הליברלית תמשכנה לעמוד יחד בחזית המאבק למען זכויות נשים וכנגד הדרת נשים במרחב הציבורי".

בחדרי חרדים, ההתנצלות. צילום מסך, צילום מסך
ההתנצלות/צילום מסך, צילום מסך

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully