וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ברקע מינוי שמאלוב-ברקוביץ': ברשת 13 מורידים את "אזור בחירה" של דרוקר

עודכן לאחרונה: 11.7.2024 / 16:28

בזמן שעובדי חדשות 13 ממתינים לדיון בבג"ץ למינוי המנכ"לית המוחרמת, בהנהלת רשת 13 הוחלט להוריד את תוכנית הדגל של רביב דרוקר, הנחשבת לביקורתית כלפי הממשלה. מדובר באחת הרצועות התחרותיות בערוץ

רביב דרוקר. ערוץ 13, צילום מסך
רביב דרוקר/צילום מסך, ערוץ 13

ברשת 13 מורידים את תוכניתו של רביב דרוקר "אזור מלחמה" בהגשתו של רביב דרוקר. מהערוץ נמסר כי "רשת מתעתדת לעלות בהמשך רצועה קבועה במטרה לבדל את עצמה ולתת לצופה אלטרנטיבת צפייה שונה מיתר הערוצים", אלא שהדבר נעשה במקביל לכניסתה לתפקיד של מנכ"לית חדשות 13 החדשה יוליה שמאלוב-ברקוביץ' - מנוי שנתקל בהתנגדות עזה מטעם העובדים.

איזור מלחמה החלה את דרכה תחת השם "איזור בחירה" שעלתה לאוויר כתכנית זמנית סביב סבב הבחירות האחרון ועם תחילת המלחמה הוסב שמה ל"איזור מלחמה". התוכנית השיגה נתוני צפייה גבוהים ונחשבת לאחת התחרותיות של רשת 13 בשנה האחרונה ברייטינג. היא מנצחת קבוע בפער את אילה ושרון גל והכי קרובה לערוץ 12 ברצועות האקטואליה. בחודשיים האחרונים השיגה התוכנית ממוצע צפייה של 5.1%, ובאפריל ממוצע של 5.5%. בחודשים שלפני כן עמדה התוכנית על ממוצע של 5.3% צפייה.

בנוסף, לאחרונה פרסם דרוקר בתוכניתו "המקור" תחקיר נוקב נגד השרה מירי רגב.

יוליה שמאלוב ברקוביץ'. צילום: משה שי/פלאש 90, עיבוד תמונה
יוליה שמאלוב ברקוביץ'/עיבוד תמונה, צילום: משה שי/פלאש 90

עובדי חדשות 13 מנהלים בימים אלו קרב משפטי וציבורי נגד הנהלת רשת 13, בימים הקרובים עתיד בג"ץ לדון בעתירה שהגישו יחד עם ארגון העיתונאים נגד כניסה של שמאלוב-ברקוביץ' לתפקיד, בטענה שמדובר במינוי פוליטי העומד בניגוד לתנאי החוק. בימים האחרונים הוגשה בקשה לשידור ישיר של הדיון, אך בג"ץ טרם הכריע בנושא.

בשבוע שעבר הגיש דירקטוריון חדשות 13 לבג"ץ את תגובתו לעתירה שהוגשה נגד מועצת המנהלים של החברה, הרשות השנייה ויוליה שמאלוב-ברקוביץ' בעקבות מינויה לתפקיד מנכ"לית החברה.

הדירקטוריון מבקש מבג"ץ לדחות את העתירה על הסף ובין השאר טוען בתגובתו כי "עניינה של עתירה זו אינו חופש העיתונות, אלא ניסיון של עובדי חברה פרטית לסכל מינוי של מנכ"לית לחברה, שנעשה בהחלטה שהתקבלה על ידי דירקטוריון החברה בהתאם לכל דרישות החוק, ואשר לא נפל בו כל פגם. לעתירה אין בסיס, ולעובדים אין זכות לקבוע מי ינהל את החברה שמעסיקה אותם".

הדירקטוריון טוען כי החלטתו למנות את שמאלוב-ברקוביץ' למנכ"לית חדשות 13 התקבלה על בסיס "כישוריה וניסיונה - הניהולי, העיתונאי והרגולטורי", מציין כי ההחלטה התקבלה בדירקטוריון פה אחד, "משיקולים של טובת החברה והאינטרס הציבורי, בהתאם לכל דרישות החוק, ועל בסיס המלצת ועדת איתור, שכללה שני דירקטורים נציגי ציבור וקיימה הליך סדור". עוד טוען הדירקטוריון כי הנושא לא אמור בכלל להידון בבג"ץ בטענה שחברת החדשות הינה כביכול חברה פרטית עסקית, שמינתה מנכ"ל לפי שיקול דעת דירקטוריון החברה וכי בג"ץ דן בעתירות נגד גופי שלטון ורשויות ציבוריות.

sheen-shitof

עוד בוואלה!

התהליך המסקרן של מיחזור אריזות מתכת

בשיתוף תאגיד המיחזור תמיר
שלט המחאה של העובדים בכניסה לבניין רשת 13. תיעוד ברשתות חברתיות לפי סעיף 27 א' לחוק זכויות יוצרים
שלט המחאה של העובדים בכניסה לבניין רשת 13/תיעוד ברשתות חברתיות לפי סעיף 27 א' לחוק זכויות יוצרים

מארגון העיתונאים נמסר: "ההחלטה להוריד מעכשיו לעכשיו את תכניתו של רביב דרוקר, אזור מלחמה, מלוח השידורים של ערוץ 13 היא החלטה שערורייתית שעולה ממנה ריח חריף של התערבות לא עניינית הנגועה בשיקולים פוליטיים.

"מדובר באחת התכניות המצליחות של הערוץ מבחינת הרייטינג שלה ומכאן ברור שלא מדובר בהחלטה שהתקבלה על בסיס שיקולים מקצועיים.

"לנוכח המאבק המתנהל כרגע בחברת החדשות כנגד מינויה של הפוליטיקאית יוליה שמאלוב-ברקוביץ' למנכ"לית החברה עולה חשש כבד כי מדובר בצעד נוסף שנועד לפגוע ולכרסם בעצמאות עיתונאי ועיתונאיות חדשות 13.

"בכוונתנו להתנגד למהלך בכל הכלים העומדים לרשותנו, לרבות נקיטת צעדים משפטיים והפעלת סכסוך העבודה הפעיל בחברת החדשות".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    3
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully