סוגר את השער: ליווינו את הגיליון האחרון של "במחנה"

אתמול בלילה הודפס הגיליון האחרון של העיתון הצבאי "במחנה" - המכיל את השערים הנבחרים שפורסמו בו מאז שנוסד בשנת 1934. וואלה ברנז'ה הייתה שם

וואלה ברנז'ה
(צילום: ראובן קסטרו)

סופה של תקופה: אתמול בלילה (שלישי) הודפס הגיליון האחרון של העיתון "במחנה". הגיליון מכיל את השערים הנבחרים שפורסמו בעיתון הצבאי, מאז שנוסד בשנת 1934.

היום פירקו את היחידה באופן סופי, ובשבוע הבא ייערך טקס סיום בצה"ל. "במחנה" עובר לאכ"א ויהיה כפוף לדוברות האגף. העיתון החדש יפורסם אחת לחודש - במקום השבועון שהיה עד כה. אל עיתון "במחנה" החדש עברו חמישה כתבים מהמערכת הישנה, ואילו שאר החיילים פוזרו בגל"צ ובדובר צה"ל. בנוסף, חיילות ששירתו מעל לשנתיים בעיתון שוחררו מצה"ל.

גורם המעורה בפרטים אמר לוואלה ברנז'ה כי "יש אווירה של הלוויה במערכת, כולם עצובים". לטענתו, אם ההתפטרות של חגי טופולנסקי – שהתרחשה לאחרונה לאחר שנגנבו מחשבים ניידים שלו מביתו – הייתה מתרחשת לפני כן, יכול להיות שהסגירה של העיתון הייתה נמנעת, שכן ההחלטה הסופית הייתה שלו.

ואולם, צריך לזכור כי בשנים האחרונות היו דיווחים רבים על כך שבצה"ל מעוניינים לסגור את "במחנה". בחודש יוני האחרון פורסם סופית כי הגרסה המודפסת של "במחנה" עומדת לפני סגירה. ביוני 2015 פורסם בוואלה ברנז'ה כי "במחנה" ישיק אתר ונשקלת הפיכתו לירחון. לפני כשלוש שנים דווח בוואלה ברנז'ה כי בצה"ל שוקלים את סגירת "במחנה" בעקבות קיצוצים. לפי הערכות, הרקע להחלטה נעוץ באי-שביעות רצון של גורמים בצמרת צה"ל מביקורת שהובעה בעבר בעיתון.

טוב לדעת (מקודם)

מדרסים בהתאמה אישית בחצי שעה - ואתם יוצאים לחיים חדשים

לכתבה המלאה
(צילום: ראובן קסטרו)
(צילום: ראובן קסטרו)
(צילום: ראובן קסטרו)
(צילום: ראובן קסטרו)
(צילום: ראובן קסטרו)
(צילום: ראובן קסטרו)
(צילום: ראובן קסטרו)
(צילום: ראובן קסטרו)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully