וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המשבר בידיעות מחריף: גם שליש מעובדי המקומונים צפויים להיות מפוטרים

עודכן לאחרונה: 7.1.2024 / 16:26

כוונת ההנהלה: לפטר כ-20 מתוך 60 העובדים ברשת המקומונים ידיעות תקשורת, זאת בנוסף על כ-60 מעובדי העיתון שצפויים לסיים את עבודתם במסגרת גל הפיטורים בקבוצה. ברשת הוכרז על סכסוך עבודה

בית ידיעות אחרונות. ארגון העיתונאים,
בית ידיעות אחרונות/ארגון העיתונאים

המשבר בידיעות אחרונות מחריף, וגולש גם לעבר רשת המקומונים "ידיעות תקשורת" של הקבוצה. הנהלת הקבוצה מבקשת לפטר כשליש מכוח האדם ברשת, זאת בנוסף לעשרות העובדים שצפויים לקבל זימונים לשימוע משורות עיתון האם ידיעות אחרונות ואתר ynet. בעקבות החלטת ההנהלה, ברשת הוכרז על סכסוך עבודה. המשמעות היא שהחל בעוד שבועיים יוכלו העובדים לנקוט בצעדים ארגוניים, במידה והמו"מ שצפוי להתקיים עם הנהלת החברה לא יצלח.

"אנו קוראים להנהלה לנהל מו"מ בתום לב, ולשנות את רוע הגזרה, משום שלטעמנו המהלך הנוכחי צפוי לפגוע אנושות באיכות העיתון והאתר, אשר עשויה להוביל לסגירת הרשת בהמשך הדרך. אנו מקווים כי הההנהלה תקבל את ההחלטה הנכונה וניתן יהיה להגיע להסכמות לרווחת הרשת והעובדים", כתבו בוועד לעובדים.

ידיעות תל אביב. סריקה, אתר רשמי
ידיעות תל אביב/אתר רשמי, סריקה

במקביל, כאמור, המו"מ על כמות המפוטרים מהעיתון עדיין במבוי סתום, זאת לקראת הוצאה לפועל של גל הפיטורים הגדול בתולדותיו. לפני כשבועיים התקיימה ישיבת מו"מ בין נציגות העובדים להנהלת הקבוצה בה עדכנה הנהלת העיתון כי פיטוריהם של כלל העובדים שהיו מועמדים לפיטורים כחלק ממהלך איחוד המערכות שהושהה בעקבות מלחמת ה-7 באוקטובר - עתיד לצאת בימים הקרובים לפועל.

בנוסף, נאמר לעובדים כי ייתכן שבמהלך התקופה הקרובה יעלה צורך להרחיב את היקף הצמצומים באמצעות פיטורי עובדים נוספים מעבר לרשימות הקיימות. בוועד העובדים מעריכים כי מדובר ב"עיזים" שהוכנסו ברגע האחרון כדי שיוכלו לדחוק את העובדים לפינה.

כזכור, עם תחילת המלחמה, הציעו בוועד להנהלת הקבוצה הצעה להקפיא את כל המהלך והמו"מ לזמן בלתי מוגבל עד יעבור זעם. "לא נדון לרגע אחד על פיטורי עובדים בזמן שכל המערכת עובדת מסביב לשעון כדי לספק לציבור את השירות הטוב ביותר בזמנים קשים אלו, כשאנחנו קוברים את מתינו", אמרו בוועד. אלא שבהנהלה החליטו בכל זאת להמשיך ולקדם את המהלך, וימים ספורים לאחר תחילת הקרבות העבירו רשימה מצומצמת בהיקף של 14 עובדים, מרביתם מתוך רשימת המועמדים לפיטורים שנמסרה בעבר לנציגות העובדים.

עוד בוואלה!

המלחמה מגיעה גם ל"הארץ": לפחות 20 עובדים יפוטרו מהקבוצה

לכתבה המלאה
בית ידיעות אחרונות. ארגון העיתונאים,
בית ידיעות אחרונות/ארגון העיתונאים

עוד טוענים בוועד כי בהנהלת ידיעות ניצלו את ה"הסכמה" לפטר מכסה מוגבלת של עובדים, כדי לקבוע עובדות בשטח גם לגבי המשך המשא ומתן - כאשר בהנהלה, כך לטענתם, לא באמת מעוניינים לקיימו. בוועד לא שוללים בהמשך פנייה לבית הדין לעבודה בדרישה למנוע או לעכב את תוכנית הפיטורים.

נזכיר: לפני ה-7 באקטובר העבירה הנהלת ידיעות אחרונות רשימה של כ-67 שמות עובדים מאתר ynet ועיתון ידיעות אחרונות שבכוונתה לפטר עד סוף 2023. מדובר במספר נמוך משמעותית מזה שניתן בתחילת הדרך על ידי ההנהלה, ובניכוי עובדים בודדים שעזבו או פרשו במסגרת תוכנית ה"פרישה מרצון" מדובר בפועל בכ-60 עובדים שעתידים לסיים את דרכם בקבוצה.

ההערכה בקרב העובדים הייתה אז כי "יצלחו" את המשבר עם רשימה של כ-50 עובדים "בלבד" - כ-10% ממצבת כוח האדם בקבוצה, המוערכת בכ-530 עובדים. גם במתווה המצומצם הנוכחי, היקף הפיטורים הצפוי ב-ynet - יהיה כפול מזה שבידיעות אחרונות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    3
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully